Jelenlegi hely

Közösségi kapcsolatok erősödhetnek a támogatásokkal

Több mint 3,5 millió forinttal támogatja az Auchan az Ifjúságért Alapítvány a Komlóstetői Kerékpáros Sport Klubot.

A támogatással a Factory Arénában lévő közösségi tereket, illetve a foglalkozásokat bővíthetik. A Szimbiózis alapítvány pedig 8 ezer eurót kapott. A legnagyobb áruházlánc alapítványa az országban húsz országos civilszervezetnek összesen 170 ezer eurót oszt szét.

Rollerezés, biciklizés, halloweeni tökfaragás a Factoryban – a Komlóstetői Kerékpáros Sport Klub mindig törekedett arra, hogy változatos programokat kínáljon a fiataloknak. A civilszervezetnek nincs könnyű dolga. A segítség mindig jól jön. Amint arra Egri Zsuzsa, a Factory Aréna vezetője is rámutatott, éves szinten mintegy 25 ezer gyereket „fognak össze”, körülbelül ennyi fiatalnak nyújtanak változatos programokat.

szolidaritas_napja_auchan_161005_ja_18.jpg

Fotó: Juhász Ákos

A Factory mintegy 5 ezer négyzetméternyi közösségi térrel várja a miskolci fiatalokat. Az Auchan az Ifjúságért Alapítványtól kapott több mint 3,5 millió forinttal még több programmal, még több gyereket és fiatalt tudnak majd elérni.

– Három műhelyt fogunk létrehozni – ismertette Egri Zsuzsa. – Útmutatást szeretnénk adni a fiataloknak abban, hogyan töltsék meg a szabadidejüket, milyen hasznos tevékenységeket végezhetnek, itt, a Factoryban. Nálunk ugye az első helyen a sport (görkorcsolya, gördeszka, roller, bmx, falmászás stb.) szerepel, de akár kézműveskedhetnek is a fiatalok.

szolidaritas_napja_auchan_161005_ja_5.jpg

Az Auchan az Ifjúságért Alapítvány húsz éves fennállását ünnepli, így országszerte összesen húsz civil szervezetnek segítenek. Miskolcon kettőnek – ebből az egyik a Komlóstetői Kerékpáros Sport klub. Koleszár Ferenc, az Auchan Magyarország Kft. Miskolc-déli áruházának igazgatója rámutatott, a Komlótetői Kerékpáros Sport Klub egy olyan, nagy múltra visszatekintő civilszervezet, aminek célkitűzései egybevágnak az ő törekvéseikkel, azaz a gyermekek támogatása kiemelt szerepet kap.

szolidaritas_napja_auchan_161005_ja_11.jpg

A közösségi kapcsolatok segítése feladata kell, hogy legyen azoknak, akik ezért tehetnek. Kriza Ákos polgármester elmondta: az önkormányzat több mint 1300 civil szervezetet támogat összesen 200 millió forinttal.

szolidaritas_napja_auchan_161005_ja_16.jpg

– Nekünk, az önkormányzatoknak, de a gazdasági élet szereplőinek is az a feladata, hogy segítsük ne csak azokat az építkezéseket, amelyek kőből vannak, hanem azokat a közösségi „építéseket” is, amelyek lélekből vannak – fogalmazott a városvezető.

Az áruházlánc alapítványa a Szimbiózist is támogatta: 8 ezer eurót kaptak a gyerekek környezeti nevelésére és szemléletformálására. A polgármester szerint mindkét támogatás a legjobb helyre került Miskolcon.

Spilman Nóra/minap.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

A válás önmagában is komoly veszteség egy gyermek számára. A szülők útjai ugyan különválnak, de a gyermek számára mindketten örökre a szülei maradnak. Éppen ezért különösen fájdalmas, amikor a szülők közötti konfliktus nem ér véget a különválással, hanem a gyermek válik a harc eszközévé.
Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ugrás az oldal tetejére