Jelenlegi hely

Sütés nélküli "torta" - akár tömegeknek is

A legtöbb bölcsibe/óvodába nem vihetünk sem otthon készült, sem cukrászdai tortát. Pedig a gyerekeknek a születésnap egyenlő a tortával. Erre mutatunk egy praktikus - akár 200 főre is elkészíthető tortát.

 

Miért jó ez a megoldás?

- az elkészítésében a gyerekek is segíthetnek
- az elkészítés közben nem leszünk maszatosak
- nem kell mosogatni
- gondolhatunk a glutén és egyéb érzékeny gyerekekre, akik a sütizésből általában kimaradnak
- nincs szükség hűtésre
- nagyobb rendezvényeken ügyesen megoldhatjuk a vendéglátást, nincs szükség tányérra, villára

Mire lesz szükségünk az elkésztéshez? 

- a gyerekek számának megfelelő mennyiségű dobozos üdítőre és csokoládé/piskóta szeletre
- szükség estén: nyalókára
- kötözőszalagokra, vastag díszszalagra 
- 3 db hurkapálcikára
- tálcára


1. lépés: Az alsó szintet a kis üdítőkből készítjük el - körkörösen összerakjuk a tálcán, majd a vékony kötözővel összekötjük

2. lépés: A torta középső és felső szintjét is hasonló technikával elkészítjük, ügyelve arra, hogy a szintek egyre kisebb átmérőjűek legyenek

  

3. lépés: A szinteket egymásra helyezzük, a 2. szint felhelyezésekor beleszúrunk 3 db hurkapálcát, hogy a szintek ne csússzanak el egymásról

  

4. lépés: A szinteket vastag szalaggal átkötjük - és kész!

A tortát megbolondíthatjuk még nyalókával, kartonból kivágott számmal.

Nagyobb rendezvényre akár 150-200 dbos tortát is elkészíthetünk - így tettünk a Szombathelyimami 6. és a Szombathelyimamis Család-Expo 9. születésnapján.

   

Jó születésnapi bulit!

 

Szerző, fényképek: Szombathelyimami

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.
Ugrás az oldal tetejére