Ezen kívánunk segíteni önismereti- és terápiás mesekönyvünk kiadásával, mely 1500- 2000 gyermeknek segíthet a beilleszkedés, az elfogadás, és a helyes önértékelés kialakításában.
Könyvünkben csokorba gyűjtöttük a Tőlünk segítséget kérő családok leggyakoribb nehézségeit a gyermekek számára mesébe ágyazva, a felnőtteknek pedig megoldási javaslatokkal.
Így mintákat kaphatsz az életedben előforduló leggyakoribb váratlan-és ismeretlen élethelyzetekre a különböző megküzdési stratégiák által. Ma Magyarországon 100 anyukából 87 nem tudja megtanítani gyermekét a helyes fogmosásra.
Könyvünk segít feloldani a helyes fogmosással kapcsolatos félelmeket, továbbá támogatja a szülőket abban, hogy megszerettessék és bevezethessék a napi fogmosást.
Az 1000 db, 250 oldalas színesen illusztrált könyvből 200 db-ot ingyenesen kapnak a szakszolgálatok tagintézményei, könyvtárak, a kiemelt támogatók, 50 db-ot a Rákóczi Szövetségnek ajánlottunk fel a magyarság összetartozás-tudatának erősítésére, a kisebbségben élő magyarság oktatás-és nevelésügyének támogatására; a további 750 könyv eladásából befolyt összegből 100 rászoruló család ingyenes megsegítésben részesül.
A Családcentrum Alapítvány fontos küldetésének tekinti a gyermekek hangképzéshez szükséges beszédszervek és a légzés harmonikus kapcsolatát, a testi-lelki egészség megőrzését, a helyes dentálhigiénés- és fogmosási szokások kialakítását, a fogszuvasodás megelőzését. Fókuszában a családokkal végzett közös munka áll pl.: pár-és családterápia, logopédia, képességfejlesztés, iskolára való felkészítés, konfliktuskezelés, mediáció által.
Várjuk témajavaslataidat a könyv folytatásához, hogy milyen nehézséggel küzdesz! Miért döntöttünk úgy, hogy elkészítjük ezt a könyvet? Mert: az óvodába, iskolába kerülés új élményei, az itteni szűrések-vizsgálatok, egy új családtag érkezése, az új fejlesztő foglalkozások elbizonytalaníthatják az önbizalomhiányos, önértékelési nehézségekkel küzdő családok életét; a gyermekek az ismeretlen szavakat félreértik, vagy sokszor egyedül próbálják értelmezni és hasonló szóval helyettesíteni, (Pl.: Szabó L.: ÓRIÁS és ékszerész); a fogszabályozásnak köze van a nyeléshez, a légzéshez, testtartáshoz és a beszédhez. Ezekhez hasonló összefüggésekre is rávilágítanak meséink. Miből áll a könyv? terápiás mesékből, a “Felnőtteknek szóló rész, iránytű” a terápiás megsegítési módokat tartalmazza, hogy a szülők felkészültebben és a gyermekeik számára hitelesen tudjanak válaszolni. A “Fejlesztő füzet” önismereti-és képességfejlesztő gyakorlatokkal elősegíti az önbizalom, a helyes önértékelés kialakulását, a kognitív képességek fejlődését.