Jelenlegi hely

Számtalan miskolci program lesz a reformáció jubileumi évében

Keddenként találkoznak az evangélikusok a Luther Udvarban, hogy megünnepeljék a reformáció ötszázadik évfordulóját. A programokra nemcsak evangélikusokat várnak.

 

 

A reformáció kezdete 1517. október 31-e, vagyis jövőre lesz ötszáz éve, hogy Luther Márton érvényre juttatta tanait.

 

 

luther_marton_szobra2.jpg

 

A Belvárosi Evangélikus Gyülekezet már megkezdte az ünnepi programsorozatot. – Ősztől kezdődően járunk össze előadásokra és beszélgetésekre keddenként Rendszeres teológia közérthetően, avagy miről beszél a Biblia a ma emberének címmel – mondta Sándor Frigyes evangélikus esperes. – A programokat a Luther Udvarban található könyvtárban tartjuk, és szeretettel várunk mindenkit, azokat is, akik nem evangélikusok.

sandor_frigyes_szeles.jpg

Január második hetében, 9-étől 14-éig lesz az Aliansz imahét, amin részt vesznek a miskolci evangélikus gyülekezetek, közvetlenül utána, 15-én pedig kezdődik az Ökumenikus imahét, ami szintén folyamatos elfoglaltságot jelent a gyülekezet tagjainak. – A két imahét után 24-én, kedden délután 5 órakor találkozunk újra a teológiai foglalkozáson, majd 31-én, szintén kedden kezdődik meg a következő programsorozatunk. Ehhez három miskolci gyülekezet, a belvárosi, a vasgyári és a diósgyőri fogott össze, hogy megszervezze az előadássorozatot, ami minden hónap utolsó keddjén délután 5 órától lesz. Témája maga a reformáció a tanításaival, a történelmi hátterével, a kiemelkedő reformátorokkal és a magyarországi érintettségével együtt.

Ezek mellett Fabinyi Tamás püspök is mond majd beszédet egy rendezvényen a Magyar Tudományos Akadémia miskolci székházában március 9-én.

minap.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éves gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.
Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Ugrás az oldal tetejére