Jelenlegi hely

Komoly alkalmassági vizsgákon kell átesnie annak, aki gyereket akar örökbe fogadni

Évente mintegy 20-25 gyermeket adnak örökbe a Miskolci Járásban, alkalmasságáról pedig mintegy 70 szülő kap papírt. Az örökbefogadáshoz azonban komoly vizsgákon kell átesni, és gyakran több év a várakozási idő.

Bővebben: megnyitás után

A magára hagyott Gerzsonka és a villamos-megállónál született Rikárdó történetét sokan ismerik Miskolcon. Esetük nyilvánosságra kerülése után égtek a telefonvonalak a hivatalban, annyian szerették volna örökbe fogadni a nehéz sorsú gyerekeket.

    Rikárdót nemrégiben a villamossíneknél jött a világra. Családi körülményei nem rendezettek, ezért egy csecsemőotthonba került. Történetét megismerve sokan telefonáltak a Gyámhivatalhoz, hogy örökbe fogadnák az újszülöttet. Ez azonban nem egyszerű. A leendő szülőknek komoly alkalmassági vizsgákon kell átesniük ahhoz, hogy gyermeket fogadhassanak örökbe. Az ezt igazoló határozat kiadásától számítva átlagosan 2-2,5 év a várakozási idő.

 

Évente mintegy 70 szülő kapja meg a szükséges papírokat. Vannak azonban olyan esetek is, amikor a gyermek nem adható örökbe, mert a szülő, bár nem látogatja rendszeresen, mégsem mond le róla. Sáfrányé Vörösvári Ildikó, a megyei kormányhivatal Miskolci Járási Hivatal Gyámügyi Osztály osztályvezetője ismertette: ha a szülő nem látogatja és telefonon nem érdeklődik utána, akkor viszont a hatóság egy örökbe fogadhatóvá nyilvánítási eljárást folytat le.

– Ha a hatóság úgy látja, hogy ez a gyerek érdeke, és a szülő nem akarja már őt, akkor megvan a lehetősége az örökbe fogadásnak, s annak, hogy a gyermek boldogan, családban, megfelelő körülmények között nőjön fel – mondta.

Legtöbb esetben titkos örökbefogadásról van szó. Ilyenkor a vérszerinti szülő nem tudhatja, hogy kikhez és hová került a gyermeke. Az örökbefogadás egyébként felbontható, ám erre csak nagyon ritkán kerül sor.

Kereki Gergely / minap.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Ugrás az oldal tetejére