Jelenlegi hely

Itt élnek köztünk. Mókusok be a városba!

Egyre több mókust látni Miskolcon.

Bővebben: megnyitás után

 

Nem csak az üdülőövezetekben, például Miskolctapolcán van belőlük sok, de egyre több a mókus a belvárosi parkokban, lakóövezetekben is. A barátságos rágcsálóknak mindenhol örülnek. Igazi turistalátványosság.

mokus00.jpg

Önfeledten kergetőznek a mókusok Miskolctapolcán. Az Egyetemváros parkja mellett évek óta ott van a legtöbb mókus. A turisták és a helybeliek is nagyon szeretik őket, sokan etetik az állatokat, habár a mókusok megtalálják tavasztól őszig a táplálékukat. A kedves kisállatokkal viszont nem csak Miskolctapolcán, hanem már a városban is lehet találkozni. A Petneházy bérházaknál is otthonra leltek a mókusok a helybeliek nagy örömére.

- Esténként biztos, hogy szaladoznak, meg nap közben is látjuk őket – mondja Farszky Lászlóné.

A mókusok ugyan nem barátkoznak, de megszokták már a városi környezetet. Ahol fa van, ott otthonra lelnek. Tapolca mellett a Népkert is kedvelt helyük. Magyarországon vörös mókusok élnek, akik védettek. Köszönhetően annak, hogy az emberek nem bántják őket, egyre többen vannak.

- A városi parkokban éppen úgy otthon érzi magát, ahogy a legeldugottabb erdőkben, hiszen neki igazából az a lényeg, hogy legyenek magas, öreg fák, amelynek a termését fogyasztani tudja. Ezen kívül a városok környékén gyakran megfigyelhető itt a miskolci parkokban is, hogy akár a szemetesek környékén is turkálnak, és mindenféle elfogyasztható növényi táplálékot keresnek maguknak. Erről Veress Tamás, a Miskolci Állatkert és Kultúrpark gyűjteményi vezetője beszélt.

mokus.jpg

A szakember szerint jobb, ha nem etetjük a mókusokat, mert a természet az ember nélkül is tökéletesen működik, de ha mégis megkínáljuk őket, akkor az csak dió, vagy mogyoró legyen.

Miskolc Tv/minap.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

A farsangi jelmeznek nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy látványos és szerethető legyen. A képeken látható jelmezek közös titka az egyszerű poncsó-fazon: kevés szabás, minimális varrás, maximális hatás. Ez az a forma, amit akár egy délután alatt is el lehet készíteni, és a gyerekek imádják, mert kényelmes, szabad benne mozogni. Nem drága, nem műszálas, nem egyszer-hordós megoldás, hanem fenntartható, újrahasznosítható és egyedi. Most nézzük a konkrétumokat.
Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.
Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

„Nincs olyan álarc, amelyik félre ne csúszna néha.” – Idézetek a láthatatlan maszkjainkról.
Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Gondoltad volna, hogy a z éjszaka sötétjében is mosolygó, házainkat őrző hóembereknek saját ünnepük van? Ha nem, akkor ideje előkeresni a garázsba utolsó alkalommal elrejtett alkatrészeit, közeledik január 18-a, a hóemberek világnapja!
Ugrás az oldal tetejére