Jelenlegi hely

Az első 1000 nap – A gyermek egészséges jövője az édesanya kezében

A konferencián szó esett egyebek mellett a gyermekek egészséges jövőjéről és a női szerepekről.

Bővebben: megnyitás után

 

      Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Család-, Ifjúság- és Népesedéspolitikai Intézet által Családbarát Ország 2015 címmel kiírt pályázati felhíváson a Miskolci Gráciák Egyesületének Nő az egészség értéke című pályázata egymillió forint összegű, vissza nem térítendő támogatásban részesült.

 

A 2010-es évek nagy jelentőségű felfedezése, hogy az élet első 1000 napja (a fogantatástól két éves korig tartó időszak), óriási fontosságú a gyermekek hosszú távú egészsége, szellemi fejlődése szempontjából. A jelenségre a szakirodalom a „metabolikus programozás” kifejezést használja. Kiderült, hogy elsősorban az édesanya kezében lévő környezeti hatások jó vagy káros irányú hatást fejtenek ki.

 

Kezdetben a saját életmódjával, étrendjével, „jól létével”, azaz pszichés és szomatikus egészségével, a gyermek megszületését követően a táplálással, széles körű gondozással hathat a hormon-, anyagcsere-, emésztő-, és immun-funkciók fejlődésére, érésére.

 

A felfedezés nagy meglepetése, hogy az öröklött, genetikai adottságink egy része az első 1000 napban még befolyásolható, nem kőbe vésett. Javíthatjuk a szellemi képességek kibontakozását, csökkenthetjük az allergiás betegségek, a diabetes, az elhízás, a szív és érrendszeri kórképek hosszú távú kockázatát.

 

A Miskolci Gráciák hívja és várja a leendő és jelenlegi édesanyákat, és nagymamákat, hogy korszerű tartalommal töltsék meg azt a régen ismert tényt, hogy a várandósság alatt a magzat fejlődésére kell elsősorban figyelemmel lenniük, kiegyensúlyozott táplálással, fegyelmezett életmóddal, örömteli várakozással. S ezt a szoros „együttműködést” kétéves korig folytatni érdemes. A gyermekek zavartalan fejlődése, hosszú távú egészsége lesz rá a köszönet.

minap.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Ugrás az oldal tetejére