Jelenlegi hely

Az első 1000 nap – A gyermek egészséges jövője az édesanya kezében

A konferencián szó esett egyebek mellett a gyermekek egészséges jövőjéről és a női szerepekről.

Bővebben: megnyitás után

 

      Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Család-, Ifjúság- és Népesedéspolitikai Intézet által Családbarát Ország 2015 címmel kiírt pályázati felhíváson a Miskolci Gráciák Egyesületének Nő az egészség értéke című pályázata egymillió forint összegű, vissza nem térítendő támogatásban részesült.

 

A 2010-es évek nagy jelentőségű felfedezése, hogy az élet első 1000 napja (a fogantatástól két éves korig tartó időszak), óriási fontosságú a gyermekek hosszú távú egészsége, szellemi fejlődése szempontjából. A jelenségre a szakirodalom a „metabolikus programozás” kifejezést használja. Kiderült, hogy elsősorban az édesanya kezében lévő környezeti hatások jó vagy káros irányú hatást fejtenek ki.

 

Kezdetben a saját életmódjával, étrendjével, „jól létével”, azaz pszichés és szomatikus egészségével, a gyermek megszületését követően a táplálással, széles körű gondozással hathat a hormon-, anyagcsere-, emésztő-, és immun-funkciók fejlődésére, érésére.

 

A felfedezés nagy meglepetése, hogy az öröklött, genetikai adottságink egy része az első 1000 napban még befolyásolható, nem kőbe vésett. Javíthatjuk a szellemi képességek kibontakozását, csökkenthetjük az allergiás betegségek, a diabetes, az elhízás, a szív és érrendszeri kórképek hosszú távú kockázatát.

 

A Miskolci Gráciák hívja és várja a leendő és jelenlegi édesanyákat, és nagymamákat, hogy korszerű tartalommal töltsék meg azt a régen ismert tényt, hogy a várandósság alatt a magzat fejlődésére kell elsősorban figyelemmel lenniük, kiegyensúlyozott táplálással, fegyelmezett életmóddal, örömteli várakozással. S ezt a szoros „együttműködést” kétéves korig folytatni érdemes. A gyermekek zavartalan fejlődése, hosszú távú egészsége lesz rá a köszönet.

minap.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éves gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.
Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Ugrás az oldal tetejére