Jelenlegi hely

"Adjon egy fél órát az igazgatónak!” – A színház „körbejárja” az iskolákat

Az Andrássy Gyula szakközépiskolában járt a Miskolci Nemzeti Színház igazgatója kedd délelőtt.

Béres Attila szerint Magyarországon nem megszokott dolog, hogy a színház „körbejárja” az iskolákat, és saját jelentőségéről szól a diákokhoz. A direktor január végéig az összes miskolci középfokú oktatási intézményt végigjárja. Molnár Péter, az Andrássy igazgatója üdvözölte a kezdeményezést. Szerinte a fiatalok egy virtuális térben élik meg az életüket, fontos tehát, hogy a színházat elérhető közösségi, szórakozási lehetőségként kínáljuk fel számukra.

– Sokkal könnyebb elképzelnem az olvasott művet, ha az abból készült színházi darabot is megtekintem – mutatott rá a tizenegyedik osztályos Tóth Csaba, aki diáktársaival csütörtökön nézi majd meg Az ember tragédiáját a miskolci teátrumban. A fiatalember már elolvasta Madách Imre művét, és annak a véleményének adott hangot, hogy sok olyan gondolatot, felvetést tartalmaz a tragédia, ami ma is megállja a helyét. „Igazán gondolatébresztő mű, bevallom, megfogott, mikor olvastam”, fűzte hozzá az Andrássy tanulója.

szinhazigazgato_iskolak_161025ml_15.jpg

Magyarországon nem megszokott dolog, hogy a színház „körbejárja” az iskolákat, és saját jelentőségéről szól a diákokhoz – mondta a miskolci teátrum igazgatója. Béres Attila „rendhagyó irodalomórái” sorát az Andrássyban kezdte, és egy bő 1 órás, interaktív beszélgetés során népszerűsítette a színházat, kötetlenül igyekezett élményszerűbbé tenni, közelebb hozni a tízedikes és tizenegyedikes fiatokhoz az idei repertoárt.

szinhazigazgato_iskolak_161025ml_17.jpg

– Fő célunk gondoskodni a jövő nézőiről. Megmutatjuk tehát a fiataloknak, hogy a színház igenis reális alternatívát jelent a szórakozási, kikapcsolódási lehetőségek között – szögezte le a direktor. Hozzátette: a Miskolci Nemzeti Színháznak van egy nagyon erős közönségi bázisa, ez az elmúlt évad kapcsán is kiderült: a miskolci a leglátogatottabb vidéki színház Magyarországon a maga 135 ezer nézőjével. Mindig lehet azonban új és újabb nézőket becsábítani a színházba.

A miskolci teátrum pedig meg is tesz mindent ennek érdekében. Béres Attila rámutatott, egy erős, iskoláknak is szóló programsorozatot indítottak el, több olyan előadásuk is van az évadban, ami specifikusan nekik szól.

szinhazigazgato_iskolak_161025ml_1.jpg

Molnár Péter, a Miskolci SZC Andrássy Gyula Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája igazgatója elmondta, bár intézményük főleg gépészeket és informatikusokat képez, fontosnak tartják a humán műveltség „kimunkálását” is. Éppen ezért magyar szaktanáraik nagyon sokszor viszik a fiatalokat színházba, most Az ember tragédiáját készülnek megnézni.

– Üdvözöltem Béres Attila igazgató kezdeményezését, hogy „házhoz jönne”, itt beszélgetne a gyerekekkel a művészetről, színházról. A fiatalok szinte már egy virtuális térben élik meg az életüket, fontos tehát, hogy a színházat elérhető közösségi, szórakozási lehetőségként kínáljuk fel számukra – fogalmazott Molnár Péter.

A színházigazgató szerdán a Diósgyőri Gimnáziumba látogat, a tervek szerint január végéig az összes középfokú oktatási intézményt végigjárja a direktor.

Kujan István

|

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Ugrás az oldal tetejére