Jelenlegi hely

Az ÉKKŐ Egyesület felkészült önkéntesei ingyenes segítséget nyújtanak

Befejeződött a felkészítés, elindult a fogyatékos gyermekkel, családtaggal élők segítése.

Magyarországon a fogyatékos családtagról való állandó gondoskodás a vele együtt élő(k) számára 24 órás elfoglaltságot jelent. A 2011-es népszámlálás adatai szerint 490 ezer fő ápolásával foglalkozó családtagjait érinti ez. Magyarországon és a határainkon túli magyar közösségekben gyakran a társadalom többi tagjától való elszigeteltséget is jelent, az ha fogyatékos családtag is van.
Orvosi kutatások szerint a fogyatékossággal élő gyermeket nevelő szülők biológiai életkora gyorsabban nő a súlyos leterheltség, a tartós stressz miatt, gyorsabban öregszenek, és hamarabb halnak. Ebben a helyzetben élőknek szeretnénk segíteni.

Az ÉKKŐ Egyesület fontosnak tartja az önkéntességet, a családi szolidaritást, a segítségnyújtást. Ezért önkéntes segítőket képeztünk ki, akik a családoknak nyújtanak segítséget.
Felkészítettük őket a „jól segítés” technikáira. Megtanulták a segítő beszélgetés, az értő figyelem módszereit. Olyan ismereteket adtunk át, amelyek segítik a családokkal való kapcsolatuk kialakítását.

Személyes otthoni segítés helyszínei és amit a segítők vállalnak.
Ezt a segítő tevékenységet a segítők önkétesen, szabadidejükben, ingyenesen végzik,
mert segíteni jó.


Írjál nekünk, ha segítséget szeretnél kérni Katt ide!

A „telefonos beszélgetőtárs - szolgálat” is indult azok számára, akik fogyatékossággal élő családtagot gondoznak. Egy megértő baráti beszélgetés sokat segít a nehézségek elviselésében. A telefonokat fogadó magyarországi és külhoni önkénteseket a segítő beszélgetésre online workshop formájában készítettük fel.

Önkéntesekkel lehet beszélgetni ZOOM alkalmazásban. A beszélgetés lehetséges telefonon és számítógépen is, amennyiben telepítve van az eszközre az alkalmazás. Beszélgetés közben a kamera kikapcsolt állapotban lesz. Időpontfoglalás alapján küldjük a kapcsolódási linket a megadott email címre.
Ezt a szolgáltatást olyan személyek számára tesszük elérhetővé, akik fogyatékos családtaggal élnek és szívesen beszélgetnének valakivel. 30 percnyi kikapcsolódást adunk, beszélgetést egy másik emberrel.

Foglalj időpontot a beszélgetésre és a megadott email címre küldjük a ZOOM linket  Katt Ide! 

Az Ékkő Egyesület ingyenes segítségét ajánljuk a sorstárs egyesületek figyelmébe, valamint várjuk az érintett családok közvetlen jelentkezését is!
 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.
Ugrás az oldal tetejére