Jelenlegi hely

Húsz éves a Lorántffy Zsuzsanna Református Kismamaház

Két évtized alatt több, mint kétezer édesanyának és gyermekeinek adott fedelet, nyújtott segítséget Miskolcon a Lorántffy Zsuzsanna Református Kismamaház.

 

Nehéz anyagi körülmények közül és a családon belüli erőszak elől menekülőket is befogadják a 11 szobás otthonban. Egy évig lakhatnak itt. A Református Kismamaház idén ünnepli 20. születésnapját. 

Bertáné Bodnár Erika négy gyermekével több, mint egy éve él a református kismamaházban. Olyan lakásból kerültek ide, ahol villany és fürdőszoba sem volt. Azt mondja hálás azért, hogy befogadták. Ő a kilátástalanság elől menekült. Mások az erőszak miatt kérnek bebocsátást. Férjük, családjuk elől futnak, hogy valahol fedelet találjanak.

 

 

 

lzs_ref_kismamahaz.jpg

-Családon belüli erőszak elől menekülnek és követi is időnként őket ez az erőszak. Éppen ezért kérünk sokszor anonimitást. Kérik ők is, hogy ne tudja meg a párjuk, hogy hol vannak. Titokban tartózkodnak itt. - mondja Gálné Ács Mária, a Lorántffy Zsuzsanna Református Kismamaház vezetője.

A kismamaházban harminc férőhely van, de két úgynevezett továbbléptető házuk is van. Ide azok költözhetnek, akik egy év alatt sem tudják megoldani problémáikat. Egyszerre 11 édesanyának, és 40 gyereknek jut hely.

Csomós József az egyházkerület püspöke hangsúlyozta, hogy az otthonból Isten igéjét, Jézus tanítását is magukkal viszik az édesanyák és gyermekeik.  Húsz év alatt 2500 édesanya és gyermeke fordult meg a Lorántffy Zsuzsanna Kismamaházban.

-Ez annak az egyházi küldetésnek a része, melynek krisztus adta meg az alapját. „Tegyetek tanítvánnyá minden népeket.” A tanítvánnyá tétel nem csak szavakkal, hanem tettekkel is történik. És azt hiszem, hogy ez a tettek evangéliuma és a tettek hirdetése. - mondta Besztercei András, a Református Egyház Szeretetszolgálati Iroda vezetője. 

Magyarországon egyre többen kérnek segítséget. Csak a Református Egyház 35 ezer embert lát el naponta. Erőszak elől menekülő anyákat, fogyatékkal élőket, idős, beteg embereket is gondoznak. A szeretetszolgálat tevékenységét az állam támogatja és adományokból tartják fenn.

Miskolc TV

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Ugrás az oldal tetejére