Jelenlegi hely

Egyre többen vagyunk – az év első két hónapjának statisztikái

Fél százalékkal több gyermek született és 18 százalékkal kevesebben haltak meg az év első két hónapjában a 2015. január-februári adatokhoz képest, ennek következtében mérséklődött a természetes fogyás - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.

A közlemény szerint 2016 első két hónapjában 14 843 gyermek született, ez 70-nel, 0,5 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában. A kismértékű emelkedés annak köszönhető, hogy 2016 szökőév, így egy nappal hosszabb időszak eseményeit kell figyelembe venni. A szökőnaphatástól megtisztított születésszám 1,2 százalékos csökkenést mutat az előző év azonos időszakához képest.

Az elhunytak száma 21 588 volt - 4751-gyel kevesebb, mint tavaly -, ami az előző évi kiugróan magas bázishoz képest 18 százalékos visszaesést jelent. A szökőnaphatást figyelembe véve a halálozások számának csökkenése jelentősebb, 19 százalék volt. Ezen belül januárban 12, februárban pedig 27 százalékkal kevesebben vesztették életüket, mint egy évvel korábban.

A születések számszerű emelkedése és a halálozások visszaesése következtében a természetes fogyás a 2015. január-februári 11 566-tal szemben 2016 első két hónapjában 6745 főre mérséklődött.

A 2016 első két hónapjában anyakönyvezett 3430 házasság 22 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi értéket. A szökőnaphatás figyelembevételével a házasságkötések számának növekedése ebben az időszakban kisebb mértékű, 20 százalékos volt. Januárban 12, februárban kiugróan, 26 százalékkal több házasságot regisztráltak, mint az előző év azonos hónapjaiban.

Ezer lakosra 9,2 élve születés és 13,4 halálozás jutott. Az előbbi 0,1, az utóbbi 3,1 ezrelékponttal volt alacsonyabb az előző évinél, ennek eredményeként a természetes fogyás mutatója 3,1 ezrelékponttal, 4,2 ezrelékre csökkent. Az év első két hónapjában ezer élve születésre 4 csecsemőhalálozás jutott, ami 0,7 ezrelékpontos mérséklődést jelentett az előző év január-februárjához képest. A házasságkötési arányszám 2,1 ezrelékes értéke 0,3 ezrelékponttal volt magasabb, mint egy évvel korábban.

MTI

 

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére