1. Játsszatok „szardíniásat”!
Micsoda? Ne ijedj meg, inkább próbáljátok ki! Olyan, mint a bújócska, de itt csak egy valaki bújik el és a többieknek kell megkeresni őt. Aki megtalálja, bepréseli magát a búvóhelyre a megtalált gyerek mellé. De nincs vihogás ám!
2. Hozzuk vissza újra a gumizást lányainknak!
Nagyobb gyerekeket néha nehéz kiküldeni a szabadba játszani, mert el sem tudják képzelni, mi az, amit csinálhatnának odakinn. Táblagép és okostelefon helyett jó ötlet lehet a gumizás, mert bizony ez az a játék, amiért 1 órára tuti letennék őket. Ez csak rajtunk múlik! Mutassuk meg lányainknak milyen is volt az önfeledt játék 10-20 vagy akár 30 évvel ezelőtt. Alapugrásokért és néhány formációért kattints ide! (Videókat is találsz a cikkben.)
3. Találjatok ki egyedi bohókás ugrást, forgást, esést!
Nagyobb gyerkőcöket sokszor nehéz elcsalni a technikai kütyüktől és rávenni egy kis mozgásra. Mi lenne, ha Te kezdenéd el? Mutass nekik különleges, egyedi mozgásformákat. Nem baj, ha nem vagy ügyes, legyél akkor vicces. Hidd el, előbb-utóbb beszállnak majd a játékba.
Plusz egy tipp: forogjatok körbe-körbe a füvön, amíg el nem estek, aztán nézzétek, hogy forog a világ körülöttetek!
4. Elő a krétával!
Gyönyörű, színes rajzokkal díszíthetitek az udvart, a ház előtti járdát. Rajzolhattok árnyékot a környező növényzet köré, vagy tervezhettek egy jó kis társasjátékot is, és persze nem érdemes kihagyni az ugróiskolát sem.
Még egy ötlet: mi lenne, ha saját színű, formájú aszfaltkrétáitok lennének? Nagyon olcsó, és nagy előnye, hogy az elkészítéséhez tényleg nem kell kézügyesség! Velem tartasz? Készítsetek otthon aszfaltkrétát!
5. Örök klasszikus: a buborékfújó
Kislányom nagy kedvence, és szerencsénkre sokféle buborékfújó létezik, amivel akár különleges buborékok is készíthetők. Az önfeledt játék közben lehet gyakorolni a számolást, a másik bubijait elcsenni, kipukkasztani, különleges alakzatokat alkotni és persze élvezni az együtt töltött időt.
6. Figyeljétek meg a felhőket és beszéljétek meg, mire hasonlítanak!
Leheveredni csak úgy a fűbe és nézni, ahogy a felhők változtatják az alakjukat? Nem, nem unalmas, ha közben összeraktok azokból a tárgyakból, emberekből, állatokból történeteket, amikre hasonlítanak!
7. Léggömbbel játszani mindig jó
Készítsetek lapátokat vállfából (ez lesz a keret) és harisnyanadrágból (ez lesz ráhúzva), majd ütögessetek léggömböket vele! A balesetek megelőzése miatt fontos, hogy olyan vállfát válassz, amiről a „kampós rész” eltávolítható (lényegében a háromszög alakú keretre lesz csak szükséged).
8. Ki mondta, hogy a sarazás nem szuper játék?
Elő a játszós ruhákkal és eső után vegyétek le a cipőtöket, topogjatok, tapicskoljatok közösen a sárban, amit a vihar hagyott maga után. Vagy legalább hagyjátok, hogy a gyerkőcök megtegyék!
Szerettek főzni, sütkérezni? Akkor készítsetek sárból lepényeket.
Kellően elfáradt, kipirult, felszabadult, farkaséhes gyerekseregre vágysz? Katt ide és megtudod, hogy bizony a vadulás szülői engedéllyel igen is működik.
9. Bogárvadászatra fel!
Elég kimenni az udvarra és rengeteg növénnyel, állattal találkozhattok. Ássatok például lyukat a földbe és nézzétek meg, mit találtok benne! Arra mindenképpen figyeljetek, hogy ne okozzatok kárt a természetben.
10. Kincskeresés a szabadban
Elég csak átalakítanotok a házatokat, kerteteket királyi palotává, dzsungellé, dinó parká, vagy akár vadnyugati várossá, és már indulhat is a móka. Mi kell hozzá? Egy szuper térkép, és sok tettrekész kincskereső gyerek. Lelkes felnőttek is bekapcsolódhatnak a játékba, és ha van otthon a témához illő jelmez, akkor azt is érdemes bevetni. A végén pedig a kincsről sem feledkezzetek meg! Még több ötletre vágysz? Hogy is néz ki egy ilyen kincskeresés? Itt minden kiderül!
Neked melyik a kedvenced? Hajrá, próbáljatok ki minél többet.
Dr. Regősné Oláh Zsanett, Szegedimami
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges