Jelenlegi hely

Vadulás szülői engedéllyel

Ha nagyobb gyerekeid vannak, akkor biztosan ismered azokat a bizonyos „tombolós” napokat. Amikor a gyerekek semmi, de semmi „értelmeset” nem játszanak, csak fetrengenek, bunyóznak, látszólag ok nélkül veszettül ordítanak, céltalanul rohangálnak vagy ágyon ugrálnak, rosszabb esetben „ölik egymást”.

Ilyenkor süket fülekre talál bármilyen „normális” játékötlet és ellenkezést vált ki minden kreatív javaslat. Ha egyetértesz velem abban, hogy néhány tombolós naptól nem vásnak el teljesen a kölkök, akkor köpj te is a tenyeredbe, és törj be a vadállatok vadócaid zárt körébe olyan ötletekkel, amik eléggé őrültek ahhoz, hogy teljes lelkesedéssel belevessék magukat!

Az eredmény: kellően elfáradt, kipirult, felszabadult, farkaséhes gyereksereg.

FIGYELMEZTETÉS: A következmények súlyosak (megbotránkozott szomszédok) és maradandóak (örök emlék a gyerekeknek). Szülők részéről kellő elszántságra és pár pirula lesz@rom tablettára lesz szükség :).
 

Homok-dagonyázás:

(Minimum 2 fő, fürdőgatyára vetkőzve)

Meleg napokon garantált élvezet. Homokvárépítéssel kezdhetjük, amit aztán el lehet árasztani tengernyi vízzel, egyenesen a slagból. Pár perc folyatás után már romba dől a homokváros, a hidakkal és a falakkal.

 

 

Ezután kezdődhet a csata a vár nélkül maradt védők és a támadók között, maroknyi iszapbombákkal – de dobni nem szabad, csak kenni! Szigorúan hátbatámadással, akár fejre is… 

 

 

Amikor senkin nem maradt tiszta bőrfelület, a csata véget ér, és megköttetik a béke, amit törzsi tánccal pecsételhetünk meg. Nagy körben, majom módjára ugrálva, hangos „Hhu, hhhá, hhhu há-há” rigmust ismételve végtelennek tűnő percekig fáraszthatjuk foglalkoztathatjuk tovább a bandát.

Mikor pedig mindenkire rászáradt a homok, jöhet újra a slag! A hideg víz alá egyesével vonulnak bátorságpróbára a hősök, hogy vérmérséklettől függően rezzenéstelen arccal vagy farkasüvöltéssel tűrjék a leveretést megtisztulás folyamatát.

Aki kész van, törölközőbe bugyolálva feküdjön a napra, és várja a finom uzsonnát!

 

Terep-birkózás

Egy plédet leterítünk a fűbe, esetleg a szobában. A cél: letolni az ellenfelet a „tatamiról”, a megadott időn (pl. 1 percen) belül. Szabály: ütni, rúgni, csípni, harapni, hajat húzni tilos. Megsértődni vagy méregből bunyózni szintén tilos. Tipp: A félmeztelen felsőtesten nem tudják egymás ruháját sem tépni.

 

 

A többiek, akik épp nem birkóznak, körben ülnek, tapsolnak, vagy kezükkel ütik a földet, szurkolnak. A soron következő bunyós a győztessel fog megmérkőzni – felkészülés alatt nyomhat pár fekvőtámaszt is, izmai „felturbózására”.

A „cirkusz” még szórakoztatóbb, ha a versenyzők hangzatos neveket is választanak maguknak/egymásnak: pl. Rettenetes Mihály, Bulldózer Tibi, Gummmi Bicepsz, stb., és a meneteket egy lelkes, pártatlan, bőbeszédű sportriporter közvetíti!

 

Rögbi (avagy labdás tömegbirkózás…)

Kell hozzá egy labda és két egyenlő erőviszonyú gyerekcsapat, vagy a gyerekek egy vagy kettő önfeláldozó felnőtt ellen is küzdhetnek. Test test ellen… A cél: megszerezni a labdát és a vonal mögé/kapuba (= két fa vagy tornacipő) vinni. Első szabály: első a másik testi épsége! Második szabály: a labda megszerzése és megtartása bármi áron. (Kivéve: lásd első szabály.)

 

A meccs mehet időre, vagy bizonyos számú gól eléréséig. (Halkan súgom, hogy a gyerekek meg ne hallják: az időmérés, "a Felnőtt" által „rugalmasan” kezelve általában erős döntetlen eredményt tud hozni, a későbbi kőkemény visszavágóra lehetőséget adva.)

  
Ordítóverseny

Több fordulós, különböző kategóriákban: ki tudja produkálni legtovább, a legcifrább, leghangosabb, legviccesebb, legrémisztőbb, legelviselhetetlenebb, legbármilyenebb ordítást.

Oklevelek járnak a győzteseknek. (Ennek két plusz pozitívuma van: egyrészt saját kezűleg készíthetők, másrészt a későbbi, versenyen kívüli ordításkor hivatkozási alap: ne ordítson, már megkapta az oklevelet!)

A verseny garantáltan nevetésbe fullad, és levezeti a feszültséget. (Az más kérdés, hogy a szülői idegrendszert kissé kikezdi…)

Ennek egy szelídebb változata a „csúnya-pofa verseny”. Az eredmény ugyanúgy röhögőgörcs. :)

Tipp: előre értesítsd a szomszédokat a versenyről, nehogy hatósági feljelentés kerekedjen az ügyből!

 

Ereszd-el-a-hajam-buli

Rock and roll és AC-DC – egy kis házibuli vad tánccal, dübörgő zenére – zárt ajtók mögött, előre megszabott időtartammal! Néha ez is kell…

Talán az elalvással sem lesz gond ilyen programok után – a szülőknek legalábbis biztosan nem… :)

 

 

Összeállította: Patak Cs. Gyöngyvér, Kaposvárimami, 5 fiúgyereken edződő anyuka

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére