Az önkormányzat hazai és uniós forrásokból soha nem látott mértékű összegeket költött és költ a háziorvosi rendszer fejlesztésére. A városvezetés célja, hogy a XXI. század követelményeinek megfelelő egészségügyi ellátórendszer épüljön ki Miskolcon.
A Fábián utcai orvosi rendelőt két éve újították fel. A tartófalakon kívül szinte mindent kicseréltek a létesítményben, amely négy felnőtt, két gyermekorvosi és három védőnői körzetet lát el.
Felújították a Győri kapui gyermekrendelőt is, négy körzet beteg gyerekeit látják el itt. A négy felnőtt rendelő sem marad ki a sorból, a Győri kapui rendelő felújítására 60 millió forintot nyert el a miskolci önkormányzat az államtól, illetve az uniótól.
2012-ben új egészségházat is felépítettek az avasi városrészben, a Szentgyörgy úton, erre 320 milliót költöttek. Több, mint 130 millióért felújították a Tömörkény úti egészségházat is.
A jelenlegi városvezetés 2010-ben azt a célt tűzte ki, hogy választási két ciklus alatt az egészségügyi alapellátás infrastruktúráját is rendbe teszi Miskolcon.
Kriza Ákos polgármester közgyűlés legutóbbi ülésén áttekintette az eddigi egészségügyi fejlesztéseket, és szólt a jövő terveiről is. Mint mondta, Miskolcon 120 alapellátási, háziorvosi rendelő van. Ezek közül 2010 és 2014 között 27 felnőtt és 17 gyermekorvosi rendelőt újítottak fel csaknem egy milliárd forintból. A második választási ciklusban 11 felnőtt, 3 gyermekorvosi rendelő és 6 védőnői körzet felújítását végezték el, több mint 300 millió forintból.
A felújítások 2018-ban is folytatódnak: jövőre a tervek szerint 21 felnőtt körzetet újítanak fel, valamint 10 gyermekorvosi körzetet, 14 védőnői körzettel együtt – mondta el egyebek mellett Miskolc polgármestere. Kiemelte, a két választási ciklusban, az említett 120-ból csak 13 rendelő nem kerül felújításra.
Mint ismeretes, polgármesteri kezdeményezésre 2014-ben az országban az elsők között Miskolcon debütált az az informatikai rendszer, amely gyorsabbá és hatékonyabbá tette a betegek ellátását.
A háziorvosok számítógépét összekötötték a kórházakkal és a szakrendelőkkel, így az orvosok azonnal látják a páciensek leleteit. A 10 millió forintos fejlesztést az önkormányzat finanszírozta.
Ez a rendszer tette lehetővé - szintén polgármesteri kezdeményezésre -, az országos szinten egyedülálló, új egészségfejlesztési intézet létrehozását is. Itt a miskolci iskolások évente legalább egyszer átfogó vizsgálatokon vesznek részt, hogy kiszűrjék a fiatalkori betegségeket. A városvezetés célja, hogy egy, a XXI. század követelményeinek megfelelő egészségügyi ellátórendszer épüljön ki Miskolcon.
minap.hu