A közlemény szerint a tranzakciót követően a Tigáz Zrt. befejezi szabadpiaci gázkereskedelmi tevékenységét Magyarországon.
Kiemelték: az eljárás nem okoz kényelmetlenséget az ügyfelek számára, ugyanis minden érintett külön értesítést kap a Tigáz Zrt. és a MÁSZ között létrejött szerződésátadás részleteiről.
A Tigáz Zrt. az MTI érdeklődésére közölte, hogy az átadás-átvétel közel 3000 ügyfelet érint majd.
A MÁSZ széleskörű tapasztalattal rendelkezik az energiaszektorban a versenypiaci értékesítés terén, és kellő felkészültséggel bír ahhoz, hogy a továbbiakban is magas színvonalú szolgáltatást nyújtson az ügyfelek számára – olvasható a közleményben.
A MÁSZ honlapján olvasható tájékoztatás szerint a cég fele-fele részben (az RWE német energiaszolgáltató többségi tulajdonában lévő) Budapesti Elektromos Művek Nyrt. (ELMŰ) és az Észak-magyarországi Áramszolgáltató Nyrt. (ÉMÁSZ) tulajdona, jegyzett tőkéje 200 millió forint, elektromos áram- és szabadpiaci földgáz-kereskedelemmel foglalkozik.
A nyilvánosan elérhető, összköltség eljárással készített eredmény-kimutatásuk szerint a cég nettó értékesítési bevétele 2014-ben 140,7 milliárd forintot tett ki, az előző évi 144,8 milliárd forint után, míg adózott eredménye csaknem 1,2 milliárd forint volt, az előző évi 63 százaléka. Mindkét évben szinte a teljes nyereséget kifizette osztalékként a tulajdonosoknak.
Az olasz Eni energiaipari cég tulajdonában lévő Tigáz Magyarország egyharmadán végez gázszolgáltatási tevékenységet, méretét tekintve a legjelentősebb magyar gázszolgáltató társaság volt eddig. Lakossági portfólióját, 1,2 millió fogyasztóját október végéig veszi át a Nemzeti Közműszolgáltató (ENKSZ) Zrt. szakmai irányítása alatt álló Főgáz Zrt. A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) 2016. október 1-jei határidővel vonta vissza a vállalat kérésére a Tigáz Zrt. egyetemes gázszolgáltatási engedélyét.
A Tigáz Zrt. tavaly április közepén közölte, hogy tavalyi évi bruttó üzemi vesztesége 3,8 milliárd, nettó vesztesége 14,8 milliárd forint volt, a társaság a 2014-es évre nem fizet osztalékot. A gázszolgáltató 2014-es működési vesztesége 4,9 milliárd forint volt. A megelőző évben a bruttó üzemi vesztesége 14,3 milliárd forint, a nettó vesztesége csaknem 36 milliárd forintot tett ki.
MTI