Jelenlegi hely

(néha)Tanácstalan család:)

Beküldő lakhelye: Győr-Moson-sopron megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

A legnagyobb öröm, mikor látom, hogy boldoggá teszi őket valami. A két éves nagyfiam esetében pedig az, amikor látom a büszkeséggel vegyes örömöt az arcán, mikor sikerül neki valami, amit addig nem tudott.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A szabályok betartatása, fegyelmezés.

A nagyobbik két éves múlt. Azt hiszem elérkeztünk az első dackorszakhoz. A kicsi most három hónapos. Bár konkrét jelét nem mutatja, de gondolom a nagytesót azért valamennyire megzavarta a pici érkezése, bár az első pillanattól tudott róla, és várta. Nagyon szereti, olyan nincs is, hogy ne ő legyen az első, aki elindul, ha a pici sír. Ennek ellenére, néha olyan, mintha direkt nehezítené a mindennapokat, mintha direkt akkor borítaná ki a vizet, enné le magát és kell neki valamiért azonnal anya, mikor épp pl.pelenkázom a kicsit. Gyakran előfordul, hogy nem fogad szót, és nem halkan játszik, mikor a hugit altatnám. Így szegényke nem tud pihenni. Ilyenkor végigmegyünk a szépen kérem, elmagyarázom, erélyesen kérem, kiabálok fokozatokon, de ha épp olyan napja van, akkor falra hányt borsó bármilyen kommunikáció... ez nagyon elkeserít, mert más napokon, vagy akár fél óra múlva első szóra megcsinál mindent.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Legfőképp azért, hogy a fent említett fegyelmezési problémáimra megoldást találjak, tanuljak, annak érdekében, hogy nyugodt környezetben, de szabályok közt tudjam felnevelni a gyerekeimet.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére