Jelenlegi hely

A mi kis szeretet családunk

Beküldő lakhelye: Budapest

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Amikor boldog, nevet, jól érzi magát, fejlődik, amit látott tőlem, tanult, az megjelenik a viselkedésében, beszédében, az nagyon jó érzés. 
Amikor együtt nevetünk egy teljesen hétköznapi dolgon, mert az neki vicces és én is nevetek vele, vagy ha este hozzám bújik és együtt alszunk el, vagy szól hogy bújjunk össze. (22 hónapos kislány)

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

Igazából a gyermekkel minden rendben van, fejlődik, amit tesz az életkori sajátosság, keresi az újdonságokat, szeretne minden kipróbálni, megnézni, megfogni... én nem tudom hogy kezelni a helyzeteket néha, és ez bosszant engem, magammal kellene helyrejönnöm. Ahogy egyre jobban tudatára éred és nyílik ki a személyisége, egyre jobban érzem, hogy szeretne úgy cselekedni ahogy Ő szeretné, ami azért többször szembe kerül azzal amit én szeretnék, pl. fürdeni, felöltözni, átöltözni, aludni... A legnehezebb számomra hogy élvezzem és ne akarjak mást csinálni, tudjam elfogadni a most-ot, ne sóvárogjak más után, arra ami a gyermek előtti életemben volt például.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Szeretném ha a kapcsolatom a kislányommal konvergálna a tökéleteshez, ami persze nem létezik, mindig vannak súrlódások, ellentétek, ezek hozzá tartoznak a mindennapokhoz, de érezzük jól magunkat, tudjuk kifejezni amit érzünk, és merjen is mindent elmondani nekem. A kötődő nevelés elvei alapján nevelem gyermekemet, vagyis igyekszem, de számomra ez az alap, a kommunikációban eddig a segítségemre volt többek között a babjelbeszéd, de már beindult a beszédfejlődés nála, és szeretném ha a jó kapcsolatot, figyelmet fenn tudnám tartani. Ha lenne "eszköz", mint ez a tréning a "kezembe", hogy kapjak segítséget.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére