Jelenlegi hely

Egészségügyi szolgáltatások, védőnők Miskolcon

VÉDŐNŐ KERESŐ

A lakhely szerinti irányítószám szerint találod meg a védőnő elérhetőségét

KERESŐBE ÍRD BE A VÁROST ÉS KESRESD KI AZ IRÁNYÍTÓSZÁMODAT -> KERESŐ!

HA MEGTALÁLTAD A VÉDŐNŐT, KATTINS A NEVÉRE ÉS AKKOR LÁTOD AZ ELÉRHETŐSÉGEIT.


Az ellátás célja a védőnői-, iskola-egészségügyi szolgálat működtetése, városi egészség fejlesztési programok szervezése, koordinálása, az új generáció egészségének megőrzése és egészségnevelése.

 

A területi védőnő családban végzett gondozási munkája a várandós gondozás mellett elsősorban a kisgyermekes családokra irányul. Tevékenységét a tanácsadóban, családok otthonában és oktatási intézményekben végzi. Munkájának kiemelten fontos része a veszélyeztetett személyekkel, csoportokkal való foglalkozás, amit már a várandósság alatt el kell kezdeni. A szolgálatnak nagy szerepe van abban, hogy a csecsemőhalandóság Miskolcon is javul és a védőoltási fegyelem jónak mondható. A minőségi munka javítása, valamint a családok megváltozott igényeinek kielégítése érdekében több telephelyen, rendszeresen tartanak a védőnők klubfoglalkozásokat, közösségi programokat. A témakörök felölelik a gyermekvállalás, várandósság és a gyermeknevelés kérdéseit. Előadások, gyakorlati bemutatók segítik a minél eredményesebb információ átadást.
A védőnő ellátási területét – utcák jegyzékét - önkormányzati rendelet határozza meg. A lakcímmel rendelkező személyeken túl a védőnő köteles ellátni a körzetében életvitelszerűen tartózkodó azon személyt, aki az ellátás iránti igényét bejelenti.
Az adott utcához tartozó területileg illetékes védőnő elérhetőségéről, a tanácsadás és a fogadóóra időpontjáról a védőnői tanácsadóban, a körzetileg illetékes gyermekorvosi rendelőben, az egészségügyi szolgáltatások igazgatóságán tájékozódhat.

Az általános és középiskolai tanulók iskola-egészségügyi ellátását főállású iskolavédőnők végzik. Az iskola rendkívül fontos színtér az egészségmegőrzés és egészségnevelés szempontjából, hiszen itt lehetőség nyílik több éven át rendszeresen hatást gyakorolni a diákok egészségmagatartására és rajtuk keresztül a családokra.
Az iskolát ellátó védőnők feladatai:

  • szűrővizsgálatok
  • közegészségügyi feladatok (védőoltások, iskolai étkeztetés és higiénés helyzet ellenőrzése)
  • egészségnevelő tevékenység évfolyamonként
  • fogadó órák tartása, egyéni tanácsadás
  • kapcsolattartás diákokkal, pedagógusokkal és szülőkkel
  • elsősegélynyújtás
  • krónikus betegek, magatartási zavarokkal küzdők életvitelének segítése
  • szakmai alkalmassági vizsgálat, pályaválasztás segítése

Az iskolát ellátó védőnő telephelye az oktatási intézmény telephelyével azonos.
Az adott oktatási intézményt ellátó védőnő elérhetőségéről, a tanácsadás és a fogadóóra időpontjáról az iskola honlapján, az iskola titkárságán, az iskolaorvosi rendelőben, az egészségügyi szolgáltatások igazgatóságán tájékozódhat

Védőnő kereső   

Egy alkalmazás, amiben a lakhely szerinti irányítószám megadásával lehet megkeresni a védőnő elérhetőségét -> KATT IDE!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére