Jelenlegi hely

Új ajánlás a kapcsolati erőszakkal szembeni fellépésről

Fontos, hogy az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat ingyenesen hívható telefonszáma (06-80-20-55-20) ismertté váljon!

Új ajánlást adott ki a kapcsolati erőszakkal szembeni küzdelem területére vonatkozóan a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) média- és hírközlési biztosa - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.

Közleményük szerint Novák Katalin, az Emmi család- és ifjúságügyért felelős államtitkára kedden a kormany.hu-nak úgy fogalmazott: ezzel "újabb mérföldkőhöz érkezett a kapcsolati erőszakkal szembeni küzdelem".

Azt írták, Bodonovich Jenő média- és hírközlési biztos arra kéri a média képviselőit, hogy az emberkereskedelem, kapcsolati erőszak témájára vonatkozó médiatartalmak mellett felületeiken tüntessék fel az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat belföldről minden hálózaton keresztül ingyenesen hívható telefonszámát (06-80-20-55-20) jól látható, könnyen elérhető helyen.

"A legfőbb cél, hogy a telefonszolgálat mindenki számára elérhető legyen, aki bajba jutott és azonnali segítséget igényel, a nap 24 órájában" - áll az ajánlásban.

A kapcsolati erőszak olyan bűncselekmény, amelyet a büntető törvénykönyv is már önálló tényállásként kezel - emelte ki közleményében az Emmi, megjegyezve, hogy "a kapcsolati erőszak nem csak a fizikai vagy kapcsolaton belüli szexuális erőszakot foglalja magába; az erőszak megnyilvánulási formája a megalázás, zaklatás, fenyegetés, kényszerítés is".

A tárca szerint a médiumok szerepe és felelőssége a téma kezelését illetően óriási, hiszen a problémával kapcsolatos riportok, összeállítások mellett, a telefonszám megjelenítésével az általános tájékoztatáson vagy szemléletformáláson túl, közvetve azonnali segítséget, megoldást is nyújthatnak azoknak, akiknek arra szükségük van.

Kifejtették, a média felelőssége kettős: egyrészt elengedhetetlen a tájékoztatás, annak a pozitív üzenete, hogy van segítség, van hova fordulni. Fontos azonban az is, hogy a kapcsolati erőszak témájában "a figyelemfelkeltés ne váljon szenzációkeltéssé" - írta az Emmi, amely ennek kapcsán kiemelte a tájékozottság követelményét, "amely azt is magába foglalja, hogy az emberkereskedelem, kapcsolati erőszak esetén felmerülő, legfontosabb fogalmakkal tisztában legyenek a médiumok".

 

Forrás: MTI

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan legyünk penge arcok a karácsonyi ajándékozáskor a kamasz gyerekeinknél?

Hogyan legyünk penge arcok a karácsonyi ajándékozáskor a kamasz gyerekeinknél?

Kis vagy nagykamasz? Egyben tuti megegyeznek. Minden ciki, és a válaszuk nem tudom, ha a karácsonyi kívánságaikról faggatjuk őket.
5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Ugrás az oldal tetejére