Jelenlegi hely

Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny: meghosszabbított határidővel várják a diákok jelentkezését

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) és a GimiMore csapata a 2020/21-es tanévben nyolcadik alkalommal szervezi meg az Országos Középiskolai Problémamegoldó Versenyt (OKPV). A megmérettetésen az adott történelmi kor ismeretanyagának elsajátítása mellett nagy hangsúlyt kap a diákok prezentációs készségének és kreativitásának fejlesztése is. A verseny meghosszabbított jelentkezési határideje január 17. éjfél.

Az OKPV kivételes lehetőséget nyújt a középiskolás diákoknak: egyszerre szerezhetnek ismereteket egy adott történelmi korról és fejleszthetik azokat a készségeiket, amelyek a hagyományos oktatás keretein belül kisebb fókuszt kapnak. Ezek közé tartozik többek között a prezentációs és előadói készség, valamint a kreatív és kritikus gondolkodás.

A verseny folyamán a résztvevők történelmi személyek szemszögéből értékelhetik az adott kor gazdasági és társadalmi kérdéseit, valamint "döntéshozókként" változatos ötleteikkel újragondolhatják az adott történelmi helyzet lehetséges kimeneteleit.

„Az elmúlt években több mint 2000 diák vett részt a töretlen népszerűségnek örvendő OKPV-n, amely az ország legnagyobb diákok által szervezett versenye. Idén fokozottan ügyelünk a szükséges járványügyi követelmények betartására és igyekszünk a korábbi évekhez hasonló versenyélményt nyújtani a diákoknak. Amennyiben a vírushelyzet miatt a személyes részvételt igénylő fordulók nem lesznek megoldhatók, a verseny teljes mértékben online valósul meg" – mondta Balázs Marcell, az idei OKPV szervező csapatának vezetője.

A csapatok két online fordulóra számíthatnak: az első január 25 – 31. között, míg a második február 8 – 14. között zajlik majd. Ezek során a résztvevőknek egy-egy történelmi esettanulmányt kell megoldaniuk internetes felületen. Ezt követően az online fordulók legjobb csapatai regionális döntőkön mérik össze tudásukat március 5-én. A legjobb 24 csapat az országos döntőn mérkőzik meg egymással március 26-án, ahol a csapatok prezentációit szakmai zsűri értékeli.

A diákoknak érdemes a jó eredményért küzdeniük, hiszen a verseny fődíja egy 4 napos prágai utazás.
Emellett a legjobban teljesítő csapatok értékes nyereményekben részesülnek, valamint a szervezők a legtöbb csapatot indító felkészítő tanárt is díjazzák.

A regisztrációs felület, valamint a jelentkezéssel kapcsolatos további információ a verseny honlapján, az okpv.hu oldalon érhető el.


Mathias Corvinus Collegium
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) tehetséggondozó intézmény, amely Kárpát-medence-szerte nyújt a hagyományos iskolarendszeren túlmutató, ingyenes, társadalmilag hasznos, közösségi célokat szolgáló képzéseket az általános és középiskolás korú fiataloktól kezdve egészen a felsőoktatásban tanuló vagy már diplomás korosztályig. Az MCC tudásközpont, amely a képzések mellett rendezvényeivel, konferenciáival, könyveivel, nyilvános közléseivel részt kíván venni az összmagyarság felemelkedését szolgáló közéleti párbeszéd és kultúra fejlesztésében.
http://www.mcc.hu
Case Solvers
A Case Solvers Magyarország első esettanulmány-megoldó közössége, amelyet fiatal, céltudatos egyetemisták, fejlődésre vágyó pályakezdők és motivált oktatók alkotnak. A Case Solvers egy teljesen újszerű kezdeményezés hazánkban, amely platformot nyújt a felhalmozott ismeretek megosztására és az egyéni fejlődésre, elsősorban esettanulmányok megoldásán keresztül. Elsődleges céljuk a fiatal tehetségek fejlesztése és problémamegoldók képzése. A Case Solvers középiskolásoknak szóló programjai a GimiMore név alatt futnak.
www.case-solvers.com

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére