Jelenlegi hely

Önkénteseket vár ingyenes képzésére az Éltető Kapcsolatok Közössége.

A felkészítés célja: fogyatékossággal élő gyermekkel, családtaggal élő családok számára nyújtunk ingyenes segítséget.

A 2011-es népszámlálás adatai szerint 490 ezer a fogyatékossággal élő személyek száma, ez a családokat tekintve milliós nagyságrendű embertömeget jelent Magyarországon.
A fogyatékossággal élő családtagról való állandó gondoskodás a vele együtt élő(k) számára gyakran jelent a társadalom többi tagjától való elszigeteltséget, a súlyos kirekesztettség mellett sokszor megbélyegzettséget.
Magyarországon a családoknak ez a csoportja jelentősen perifériára szorul, a határainkon túli magyar közösségekben még nehezebb a helyzetük, vannak régiók, pl. Kárpátalja, ahol a létükről is alig vesznek tudomást.
A kapcsolati háló beszűkülése, komoly fizikai, lelki megterhelést jelent. Orvosi kutatások szerint a fogyatékossággal élő gyermeket nevelő szülők biológiai életkora gyorsabban nő a súlyos leterheltség, a tartós stressz miatt, gyorsabban öregszenek, és hamarabb halnak.

Ez a helyzet változtatásért kiált, és mi segíteni akarunk. Az ÉKKŐ Egyesület fontosnak tartja az önkéntességet, a családi szolidaritást, a segítségnyújtást. Ezért elhatároztuk, hogy önkéntes segítőket fogunk képezni, mert a családoknak segítőkre van szükségük.
Önkénteseket keresünk e különleges csoport segítésére. Felkészítjük őket a „jól segítés” technikáira. Megtanuljuk a segítő beszélgetés, az értő figyelem fontosságát. Igyekszünk a családoknak azt a hitét visszaadni, hogy van, aki figyel rájuk, meghallgatja őket, akinek ők számítanak.
Családsegítők jelentkezhetnek  ITT 

Soha ennyire nem volt fontos mindez, mint az elmúlt 1-2 év után, amikor ezek a családok a pandémia miatt még jobban elszigetelődtek, állapotuk szinten tartása is veszélybe került, és fokozott mentális támogatásra lehet szükségük, hogy érezzék: nincsenek magukra hagyva.
Ezért készítünk fel önkénteseket olyan családok segítésére, ahol fogyatékossággal élő családtag van. Az elméleti és gyakorlati felkészítés feltételeinek teljesítése után Egyesületünk segíti, koordinálja a családok és az önkéntes segítők egymásra találását.

Az elméleti felkészítés 20 órás, 5 alkalomból álló, ONLINE formában szervezett workshop, amelynek során megismerjük a jelentkezőket és olyan ismereteket adunk át, amelyek segítik a családokkal való kapcsolatuk kialakítását.
Különleges gyakorlati felkészítés és egyúttal kikapcsolódás a háromnapos szakmai tábor Terényben,  amit a Johannita Segítőszolgálat  Gyermektáborában tartunk.
5 érintett család meghívásával szeretnénk egyrészt 3 „gondtalan” napot biztosítani számukra, másrészt ez lesz a terepgyakorlat az önkéntes segítőknek. A segítők számára a tanulási, érzékenyítési folyamatnak elengedhetetlen része az érintettekkel való együttlét, a természetes kommunikáció, a személyes tapasztalatok megélése védett közegben.
Az önkéntes segítők sokat fognak tanulni a családoktól, a családokról és önmagukról a 3 nap során. Tudjuk, hogy nem könnyű feladatra vállalkoznak, ezért számukra esetmegbeszélést biztosítunk.
Hasonló korábbi programok szervezésekor megtapasztaltuk, micsoda lelki feltöltődést, fizikai kikapcsolódást jelent 3 ilyen nap azoknak a családoknak, akik évek óta nem tudtak sehová kimozdulni.

Másik tervünk egy „telefonos beszélgetőtárs - szolgálat” létrehozása azok számára, akik fogyatékossággal élő családtagot gondoznak. Egy megértő baráti beszélgetés sokat segít a nehézségek elviselésében. A telefonokat fogadó magyarországi és külhoni önkénteseket a segítő beszélgetésre Egyesületünk szakemberei 16 órás, 4 alkalomból álló online workshop formájában készítik fel.
Telefonos segítők jelentkezhetnek ITT

Az Ékkő Egyesület ingyenes segítségét ajánljuk a sorstárs egyesületek figyelmébe, valamint várjuk az érintett családok közvetlen jelentkezését is!
Önkéntesek jelentkezését örömmel fogadjuk az info@eltetokapcsolatok.hu email címen vagy telefonon a +3630 9058113 telefonon.
Családsegítők jelentkezése ITT   Telefonos segítők jelentkezése ITT

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Ugrás az oldal tetejére