Jelenlegi hely

Már több mint 600 iskola használja az egyik leginnovatívabb magyar matekoktatási platformot

A 2024/2025-ös tanévtől a mateking teljesen ingyenessé tette a tanórai használatot az általános és középiskolákban dolgozó matematikatanárok számára. Eddig a hazai iskolák közel hetede csatlakozott, és csaknem 6000 tanár kapott már hozzáférést az oktató platformhoz, amely a hagyományos tantermi tanítást kiegészítve nyújt izgalmas, innovatív oktatási megoldásokat.

„A mateking célja, hogy a matematika közelebb kerüljön a fiatalokhoz, lebontsa a tantárgyat övező sztereotípiákat, csökkentse a mumusként kezelt matematika okozta szorongást és megmutassa: a matek egyszerre lehet könnyen érthető, szórakoztató és inspiráló” – fogalmazott Mosóczi András matematikatanár, a mateking.hu e-learning platform alapítója, és a matematikát széles körben népszerűsítő könyv, A Gondolkodás forradalma szerzője.

Mosóczi András szerint a tanárok rendkívül nehéz helyzetben vannak, hiszen a tanórákon egyszerre kell megfelelniük akár harminc diák és sokszor a szülők különböző igényeinek. „A matematika egy elvont tudományág, ezért sokak számára nehéz érthetővé és szerethetővé tenni. A mateking ugyanakkor már negyedmilliónál is több regisztrált felhasználójával bizonyítottan képes a diákok matekfóbiáját csökkenteni, és a matematikát könnyebben érthetővé tenni.

Ezért egy olyan eszköz lehet a tanárok kezében, amely segíthet támogatni a diákok tanórai fejlődését. A vizuális elemek, humoros magyarázatok, a laza stílus és az interaktív feladatok együttesen mind azt erősítik, hogy a diákok az élményszerű tanulás révén könnyebben és szívesebben sajátítsák el az anyagot” – tette hozzá Mosóczi András.

Magyarország egyik legnépszerűbb e-learning platformja a hagyományos oktatás támogatásában

A mateking órai használatában a szemléltetés, a kicsit száraz matek színesítése lehet a legfontosabb haszon, míg az otthoni használat során a hiányosságok pótlása és a gyakorlás, mindezt pedig egyéni tempóban, apró lépésekben.

A mateking tanórai használatához több olyan középiskola tanárai is csatlakoztak, amelyek hagyományosan előkelő helyen szerepelnek a legjobb magyar gimnáziumok listáján. A mateking folyamatosan figyeli a tanárok visszajelzéseit, és ezek mentén fejleszti tovább eszköztárát. A pedagógusoknak arra is lehetőségük van, hogy a programhoz kapcsolódó zárt Facebook-csoportban a matematika tanításának módszertani kérdéseiről, a tanórák színesítésének lehetőségeiről és a digitális oktatási eszközök optimális használatáról megosszák ötleteiket.

Utolsó lehetőség: egy hónapig még ingyenes a csatlakozás!

A tanórai ingyenes használatra még egy hónapig lehet jelentkezni a 2024/25 tanévben. A tananyagok 5. osztálytól egészen a 12. osztályig elérhetőek, sőt felvételi felkészítő és érettségi felkészítő kurzusok is tartoznak hozzá. Ezek mellett a tanárok a matekingen található közel 60 egyetemi tantárgy közül is válogathatnak. Az érdeklődő pedagógusok az alábbi linken igényelhetik az ingyenes hozzáférést.

A mateking több mint tíz éve Magyarország egyik legnépszerűbb és legátfogóbb online matekoktató platformja, amely immár 253.000 regisztrált felhasználót számlál és a tanárok révén több tízezer tanulót ér el az intézményekben. Korábban a koronavírus-járvány alatt is hatalmas segítséget nyújtott azzal, hogy minden középiskolás diák számára ingyenessé tette a teljes tananyagot. Az élményszerű tanulásra és a tananyag gyakorlatias megközelítésére építve a mateking célja, hogy hosszú távon is hozzájáruljon a magyar matematikaoktatás megújításához.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére