Jelenlegi hely

Már lehet ingyenes segítséget kérni az ÉKKŐ Egyesület önkénteseitől

Befejeződött a felkészítés, már kérhetnek segítséget a fogyatékos gyermekkel, családtaggal élők.

A 2011-es népszámlálás adatai szerint 490 ezer a fogyatékossággal élő személyek száma, ez a családokat tekintve milliós nagyságrendű embertömeget jelent Magyarországon.
A fogyatékossággal élő családtagról való állandó gondoskodás a vele együtt élő(k) számára gyakran jelent a társadalom többi tagjától való elszigeteltséget, a súlyos kirekesztettség mellett sokszor megbélyegzettséget.
Magyarországon a családoknak ez a csoportja jelentősen perifériára szorul, a határainkon túli magyar közösségekben még nehezebb a helyzetük.
A kapcsolati háló beszűkülése, komoly fizikai, lelki megterhelést jelent. Orvosi kutatások szerint a fogyatékossággal élő gyermeket nevelő szülők biológiai életkora gyorsabban nő a súlyos leterheltség, a tartós stressz miatt, gyorsabban öregszenek, és hamarabb halnak.

Ez a helyzet változtatásért kiált, és mi segíteni akarunk. Az ÉKKŐ Egyesület fontosnak tartja az önkéntességet, a családi szolidaritást, a segítségnyújtást. Ezért elhatároztuk, hogy önkéntes segítőket fogunk képezni, mert a családoknak segítőkre van szükségük.
Önkénteseket kerestünk e különleges csoport segítésére. Felkészítettük őket a „jól segítés” technikáira. Megtanulták a segítő beszélgetés, az értő figyelem módszereit. Az elméleti felkészítés 20 órás, 5 alkalomból állót, ONLINE formában szervezett workshop, amelynek során megismertük a jelentkezőket és olyan ismereteket adtunk át, amelyek segítik a családokkal való kapcsolatuk kialakítását.

A „telefonos beszélgetőtárs - szolgálat” létrehozása is megkezdődött, azok számára, akik fogyatékossággal élő családtagot gondoznak. Egy megértő baráti beszélgetés sokat segít a nehézségek elviselésében. A telefonokat fogadó magyarországi és külhoni önkénteseket a segítő beszélgetésre online workshop formájában készítettük fel.

Az Ékkő Egyesület ingyenes segítségét ajánljuk a sorstárs egyesületek figyelmébe, valamint várjuk az érintett családok közvetlen jelentkezését is!
 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére