Jelenlegi hely

Elindult A sport legyen a tied! idei programsorozat

Idén már 13 sportági szövetség vesz részt az aktívan sportoló gyermekek számának növelését szolgáló, A sport legyen a tied! programsorozatban - jelentette be Szabó Tünde sportért felelős államtitkár a csütörtöki budapesti nyitó eseményen.

Az államtitkár a MOM Sport Uszoda és Sportközpontban kifejtette, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) és a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) közös kezdeményezésének célja az is, hogy közelebb vigyék a gyermekeket a sporthoz, valamint szélesítsék az utánpótlásbázist.

"Szeretnénk elérni, hogy a programban részt vevő sportágakban az igazolt sportolók száma elérje az ötszázezer főt" - hangsúlyozta az államtitkár. Hozzátette: a program három pillérre épül. Az első pillér keretében a húsz megyeközpont sportcsarnokában tartanak sportági bemutatókat, a másodikban a köznevelési intézményekbe viszik el a szervezők a különböző sportágakat, a harmadikban az iskolai sporteszközállomány fejlesztésével járulnak hozzá a fiatalok sportolásához. "A program keretében tíz sportághoz szükséges eszközöket vettek át a köznevelési intézmények" - fűzte hozzá Szabó Tünde.

Balogh Gábor, az MDSZ elnöke arról beszélt, hogy a tavalyi évben a 20 megyeszékhelyen összesen 15-20 ezer diákot mozgattak meg, míg a 230 iskola meglátogatásakor további 70 ezer gyermeket sikerült bevonniuk a programba. Az idei célok között kiemelte: szeretnék elősegíteni, hogy szorosabb kapcsolat és jobb kommunikáció alakuljon ki a kisebb vidéki iskolák és a helyi egyesületek között, s ennek hatására a tehetséges fiatalok kapcsolódjanak be a versenyszerű sportolásba.

A sport legyen a tied! országos rendezvénysorozat első vidéki állomása április 4-én Győrben lesz, és október végéig összesen 18 helyszínen folytatódik, majd Pécsen zárul. Az esemény keretében az EMMI és az MDSZ között létrejött stratégiai együttműködési megállapodást is aláírt Szabó Tünde és Balogh Gábor. Ennek lényege, hogy a két szervezet segíti egymást az oktatás, a sportpolitika, az egészségügy, a gyermek- és ifjúságpolitika valamint a társadalmi felzárkózás területén a jogszabályok előkészítésében, módosításában és felülvizsgálatában.

"Ez a megállapodás is segíti, hogy a sport, a mozgás és ezzel együtt az egészséges életmód minden téren hozzátartozzon az ifjúság mindennapjaihoz" - hívta fel a figyelmet az államtitkár.

 

 

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére