Jelenlegi hely

Egy hét, ami az agyunkról szól – Agykutatás Hete 2022

A fejedbe látok... manipuláció a kibertérben, stressz válaszok, az érintés ereje és más izgalmas témák is lesznek az idei Agykutatás Hetén. Személyesen és online is részt vehetünk az ingyenes programokon.

Március 16-tól 20-ig az ország négy városában – Budapesten, Debrecenben, Pécsett és Szegeden – rendezik az Agykutatás Hetét, ahol az érdeklődők bepillantást nyerhetnek az agykutatás különböző területeire.

Idén online és személyes formában is számos ismeretterjesztő előadáson, kerekasztal beszélgetésen és látványos laborlátogatáson mutatják be kutatók és szakértők idegrendszerünk működését.

A programok nem szakértőknek, hanem a széles közönségnek szólnak, így Téged is örömmel várnak!

A programok során nem csak neurobiológiai megközelítéseket, hanem gyakorlati, a mindennapi élethez köthető, egyéni és társadalmi hatással bíró ismereteket is szerezhetnek a látogatók.

Miről szól az Agykutatás Hete?

Az országos rendezvénysorozaton az emberi agy működésébe nyerhetünk betekintést roppant változatos programok keretében. Az emberi agy az orvostudomány egyik legizgalmasabb és sok szempontból még legkevésbé feltérképezett területe.

Évről évre más-más agykutatással kapcsolatos érdekes témával, és a témának megfelelő programokkal készülnek a látogatók számára, amelynek keretében betekinthetünk a mindennapjaikba, sőt, még néhány laborba is ellátogathatnak az érdeklődők.

Megismerkedhetünk az agykutatást segítő modern technikai újításokkal, valamint mindezek idegrendszerünk fejlődésére gyakorolt hatásával.

Programok minden korosztálynak

Évről évre más és más tematikájú előadások hangzanak el a helyszíneken, ezzel is bemutatva e tudományterület sokszínűségét.

A teljesség igénye nélkül, olyan izgalmas témákat érintenek a szakértők, mint a pszichológiai manipuláció a kibertérben, a mesterséges neurális hálózatok, hogyan öregszik az agyunk, az érintés ereje, valamint a modern képalkotás.

Mindezek mellett a szervezők készülnek különböző kiegészítő programelemekkel is.

Lesznek előadások, workshopok, laboratóriumi bemutatók. Hogy néz ki egy agykutatással foglalkozó labor? Mindegyik másként a kutatási területétől függetlenül. Ami azonban közös, hogy egytől-egyig tucatnyi izgalmas területet érintenek, amibe most személyesen is betekinthetnek az érdeklődők.

A több mint 20 éve hazánkban is meghonosodott rendezvény szervezésében olyan kiváló egyetemek és intézetek vesznek részt, mint az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Semmelweis Egyetem, Pécsi Tudományegyetem és annak Általános Orvostudományi Kara, Szegedi Biológiai Kutatóközpont, Debreceni Egyetem. A programsorozat fő szervezői és támogatói a nemzetközi DANA Foundation, FENS, a Magyar Idegtudományi Társaság (MITT) és a Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézete.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.
Infra lámpa: Hogyan lehet a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Infra lámpa: Hogyan lehet segítségünkre a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Az infravörös (infra) lámpa egyre népszerűbb otthoni gyógyászati ​​eszköz, amely természetes módon enyhíteni a fájdalmat és gyorsítani a gyógyulást. De hogyan működik pontosan, milyen betegségek esetén érdemes használni, és mire figyeljünk vásárláskor? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre próbálok választ adni.
Ugrás az oldal tetejére