Jelenlegi hely

Diákok figyelem: így lehet a használt mobiltelefonból nyeremény

Országos visszagyűjtő verseny indul a Fenntarthatósági Témahét keretében, hogy felhívják a figyelmet az újrahasznosítás fontosságára

A Fenntarthatósági Témahét keretében használt elem, akkumulátor és mobiltelefongyűjtő verseny indul általános iskolai diákok és iskolák részére. Az évről-évre egyre népszerűbb megmérettetésen tavaly országszerte 183 iskola vett részt, a diákok több mint 9 ezer mobiltelefont és e-kütyüt, valamint közel 23 ezer kilogramm elemet gyűjtöttek újrahasznosítási célból. Az idei verseny 2022. április 25. és május 25. között zajlik.

Egy átlagos okostelefont 2 évig használunk. A már nem használt mobilok sok háztartásban a fiók mélyén lapulnak ahelyett, hogy megfelelő módon visszagyűjtésre kerülnének. A Kék Bolygó Alapítvány statisztikái alapján a mobilok többsége otthon, a fiókban kallódik, nagy részüket elajándékozzák és csupán 20 százalékuk kerül gyűjtőpontra, újrahasznosító helyre vagy a mobilszolgáltatók és gyártók által visszavett készülék közé. 

A mobiltelefonok értékes nyersanyagokat – többek közt tantált, aranyat, palládiumot, ezüstöt, kobaltot, rezet és vasat – tartalmaznak; egyes számítások szerint 200 kilogramm készülék nyersanyagértéke nagyságrendileg 630 ezer forint. A nyersanyagok az új készülékek gyártásához is nélkülözhetetlenek, ugyanakkor csak drágán és környezetszennyező módon lehet őket újra kitermelni. Ezért is kiemelten fontos, hogy a használt készülékek begyűjtésre kerüljenek, mert így még van arra esély, hogy a részeit megfelelő feldolgozás útján újra hasznosíthassák, és elkerüljük a nem kívánt környezetkárosító hatást.

A Fenntarthatósági Témahét keretében használt elem, akkumulátor és mobiltelefongyűjtő versenyt hirdet iskoláknak a PontVelem Okos Program az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI), a Kék Bolygó Alapítvány, a ForeGo és a Yettel támogatásával, 2022. április 25. és május 25. között.

A legtöbb mobilt, akkumulátort és elemet gyűjtő diákokok értékes nyereményekkel (táblagéppel, okostelefonnal, bluetooth fülhallgatóval és hordozható hangszóróval) gazdagodnak. Minden megye legtöbb használt elemet, valamint mobiltelefont gyűjtő iskolája 35 ezer Ft alapítványi támogatásban részesül. A www.pontvelem.hu oldalon található toplista segítségével folyamatosan figyelemmel kísérhető, hogy az iskolák és a diákok az adott időszakban hány kilogramm hulladékot gyűjtöttek.

A Yettel évek óta kiemelt támogatója a versenynek; fontos alapértéknek tarja a környezet tiszteletét, ezért felelős gazdasági szereplőként arra törekszik, hogy a nagyvállalati létből fakadó káros környezeti hatásokat vagy megelőzze, vagy innovatív környezetvédelmi megoldásokkal minimalizálja.

A verseny részleteiről az alábbi oldalon lehet tájékozódni: https://www.pontvelem.hu/szelektiv-hulladekgyujtes/gyujtoverseny

Forrás: Yettel

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére