Jelenlegi hely

A Magyar Táncművészeti Egyetem Kecskeméten is elindítja Tehetségcentrum programját

A Magyar Táncművészeti Egyetem Kecskeméten is elindítja a Vidéki Tehetségcentrum programját.

Az Egyetem Előkészítő Balett Stúdiója 2019 szeptemberétől új oktatási programmal kezdte meg működését.

A képzés fő célja az egyetem felsőfokú előkészítő szakmai képzésének I. évfolyamára történő felkészítés, a művészetre való érzékenyítés, az egészséges életmódra és mozgásra nevelés, valamint utánpótlás biztosítása a magyar táncművészet számára.

A tánc, a balett tanulása észrevétlenül fegyelemre, türelemre tanítja a gyerekeket, javítja a koordinációs finommotorikus, valamint a kognitív képességeket, amelyek jelentősen támogatják az iskolai teljesítményt is.

A vidékre kihelyezett Tehetségcentrumok kialakításával az Egyetem a tehetségek felfedezését, gondozását kívánja támogatni.
Fontos a szülők bevonása annak érdekében, hogy az arra alkalmas, tehetséges gyerekek megkezdhessék tanulmányaikat a Magyar Táncművészeti Egyetem táncművész képzésének előkészítő képzésében az egyetem budapesti campusán.

A kihelyezett képzés oktatási programja és óraszáma megegyezik az Egyetemen működő Előkészítő Balett Stúdió tanmenetével. Az oktatási programban szerepel képességfejlesztés, klasszikus balett alapgyakorlatokat előkészítő gimnasztika és klasszikus balett alapok. A gyerekek egész éves tananyagról szerzett tudásukat év közben szülői bemutató órákon, év végén pedig az egyetem Ifj. Nagy Zoltán Színháztermében fellépés keretében mutatják be.

A tehetségcentrumok eddig hat helyszínen valósultak meg: Szeged, Oroszlány, Eger, Dunaharaszti, Szekszárd, Székesfehérvár. 

2024 szeptemberében további öt helyszínnel bővül programunk: Kecskemét, Miskolc, Szolnok, Szombathely és Debrecen válik a Magyar Táncművészeti Egyetem Tehetségcentrumává. Kecskeméten Szabó Eszter, mesterdiplomás tánctanár vezetésével indul el az oktatás.

A Tehetségcentrumokban folyó képzés önköltséges, díját a családok az Egyetem részére fizetik.

A képzésben való részvétel -mely az általános iskola alsó tagozatos tanulóinak biztosított- felvételihez kötött, mellyel már előzetesen kiszűrhetők olyan adottságbeli vagy egészségügyi problémák, melyek megakadályozzák a magasabb fokú klasszikus balett tanulmányokat.

Az első felvételit Szitt Melinda, a Magyar Táncművészeti Egyetem mesteroktatója, a képzés szakmai vezetője tartotta 2024. június 17-én, ahol a gyerekek fizikai adottságait és koordinációs képességeit mérte fel csoportos és egyéni gyakorlatok keretében.

Kecskeméten pótfelvételit tartunk 2024. szeptember 4-én 17:00 ótáról a felvételire a Grapevine Tánciskola balett termében. (6000 Kecskemét, Irinyi u. 17.)

A felvételire jelentkezni és a részletekről érdeklődni az ebs@mte.eu címen, illetve Szabó Eszternél lehet az grapevinekecskemet@gmail.com e-mail címen és a +36306260950-es telefonszámon.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére