Jelenlegi hely

Ünnepi panettone torta

Nálunk idén is ez a sütés nélküli panettona torta áll az első helyen a karácsonyi édességek közül. Panettone kuglófot bármelyik üzletben be tudunk szerezni, az összeállítással pedig bő fél óra alatt meg is vagyunk. 


Hozzávalók:

  • 1 kg-os panettone kuglóf
  • 8 dkg porcukor
  • 50 dkg mascarpone
  • 2 tojás
  • 3 dl Hulala habtejszín
  • 6 evőkanál Marsala vagy rum (ahol gyerekek vannak, ott rumaroma) + 8 evőkanál a krémhez keverve
  • 6 evőkanál csokipasztilla vagy apróra vágott étcsoki
  • 6 evőkanál durvára vágott pisztácia
  • 6 evőkanál gránátalma mag

A díszítéshez:

  • 3-4 ek. durvára aprított pisztácia
  • 3-4 ek. csokipasztilla vagy apróra vágott étcsoki
  • 6 ek. gránátalma mag
  • 3 db fehér színű, házi készítésű habcsók vagy habkarika

Én mindig egy kilós kuglófot veszek, így a tetejéből le is vágunk mindjárt kb. 5 centit, aminek elfogyasztására mindig van jelentkező a gyerekek közül.
A tetejétől megfosztott panettonét 3 egyenlő tortalapra vágjuk. Tegyük bele tortaformába és csepegtessük meg az alkohollal vagy rumaaromával. 

A tojásokat keverjük ki habosra a cukorral, tegyük bele a mascarponét és az alkoholt/rumaromát, amíg krémes állagú lesz együtt is. Fakanállal keverjük hozzá a csokit, pisztáciát és a gránátalmát.
Verjük fel a tejszínt, de ne legyen nagyon kemény. Ha ezzel is megvagyunk,  óvatosan keverjük a mascarponés krémhez a tejszínhabot. 


Kenjük meg rétegenként a panettone lapokat a krémmel és a végén a tetejét is fedjük be a mascarponés krémmel. Tegyünk félre belőle, hogy tálaláskor a torta oldalát is be tudjuk vonni vele.

Legalább egy éjszakára tegyük hútőbe, hogy az ízek összeérjenek.
Tálaláskor a torta tetejét szórjuk meg a gránátalmával, pisztáciával, csokival és az összetört habcsókot szórjuk rá a tetejére. 

 

Jó étvágyat!

Monorimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Ugrás az oldal tetejére