Jelenlegi hely

Bábok és babák

Bábkészítő foglalkozás anyukáknak és mesés foglalkozás a kicsiknek a Megyei Könyvtárban a Miskolci Otthon Segítünk Alapítvány szervezésében.

 

A Miskolci Otthon Segítünk Alapítvány a kisgyermekes családok számára nyújt segítséget.

 

Önkéntesei segítenek a fiatal anyukáknak a pici baba érkezésekor és amikor „jó volna még két kéz”! Kicsi gyerekkel nehéz kimozdulni otthonról, és ezért olyan programokat szervezünk, ahol a gyermekekre figyelnek az önkéntesek, amíg az anyukáknak is van lehetőségük részt venni egy hasznos és szórakoztató elfoglaltságban. Ilyen volt a kisgyermekes főzőtanfolyam és ilyen lesz a novemberben induló bábkészítő foglakozás sorozat is. 

Az egy-két éves gyerekek még nem ábrándoznak csillogó-villogó játékokról, és kézügyesség sem kell hozzá, hogy természetes anyagból készült bábokat varrjunk nekik. 

Ha ezekkel játszunk el egyszerű jeleneteket, akkor gondoskodásra taníthatjuk a gyerekünket. 

A játékoknak nem kell bonyolultnak lenniük, egy kisebb gyerek örömmel játszik el egy pomponnal is, és magunk is készíthetünk viszonylag egyszerű játékokat természetes anyagokból. Megmutatjuk és megtanítjuk, hogyan varrhatunk filcből és gyapjúból bábokat két év alatti gyerekeknek, és mit játsszunk bábokkal. 

Ahogy a baba egyre aktívabb, úgy kezd a földön játszani. Ezek az egyszerű figurák elősegítik, hogy később a többiekkel közös játékban kreatívabb legyen.  

A részvétel INGYENES

Szeretettel várjuk hétfőnként 10:00-11:30 között a Megyei Könyvtárban az anyukákat a gyerekeikkel együtt!

További információ: 

https://miskolc.imami.hu/csaladi-problemak-krizis-helyzet/miskolci-otthon-segitunk-alapitvany-tevekenysege

minap.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Az esti órák határozzák meg a másnap hangulatát. Ha kapkodással, képernyővel és feszültséggel zárul a nap, az alvás is nyugtalanabb lesz. Ha viszont kiszámítható, szeretetteljes ritmusban érkezik meg az este, az egész család nyugodtabban pihen. A jó hír: a közös alvási rutin nem bonyolult. Nem tökéletesség kell hozzá, hanem következetesség.
Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Az év eleje a nagy fogadalmak időszaka, ilyenkor még mindenki lelkesen veti bele magát a mozgásba vagy igyekszik kialakítani egészségesebb szokásokat.
Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

A farsangi jelmeznek nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy látványos és szerethető legyen. A képeken látható jelmezek közös titka az egyszerű poncsó-fazon: kevés szabás, minimális varrás, maximális hatás. Ez az a forma, amit akár egy délután alatt is el lehet készíteni, és a gyerekek imádják, mert kényelmes, szabad benne mozogni. Nem drága, nem műszálas, nem egyszer-hordós megoldás, hanem fenntartható, újrahasznosítható és egyedi. Most nézzük a konkrétumokat.
Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.
Ugrás az oldal tetejére