Jelenlegi hely

Nem elég házi szerekkel enyhíteni a tüneteket – tombol az influenzajárvány

Sokan át is estek már rajta, hiszen hetek óta tart a járvány.

Bővebben: megnyitás után

 

Akik még nem betegedtek meg, azoknak azt ajánlja a megyei tiszti főorvos, hogy ha lehet, kerüljék a közösséget és sokszor mossanak kezet.

Az influenza tünetei: két-három napig tartó nagyon magas láz, izom-, végtag- és ízületi fájdalom, esetleg hasmenés és hányás.

– Átléptük a járványküszöböt, ami azt jelenti, hogy százezer lakosból legalább százötvenen influenzatünetekkel fordulnak orvoshoz – mondta Asztalos Ágnesmegyei tiszti főorvos, a B.-A.-Z. Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának vezetője. – Inkább Miskolcon és környékén érezhető az aktivitás, mint a megye egyéb területein. Itt ugyanis 484-en fordultak orvoshoz a százezerből. A miskolci iskolák közül háromban is tudomást szereztünk nagyszámú megbetegedésről.

Az influenzajárványt a miskolci Szent Imre Általános Iskola Szent Anna Tagóvodájában már három hete észlelték. Akkortól ugyanis lecsökkent a négycsoportos óvoda létszáma. Ma a száztizennyolc gyerekből csak negyvenöt ment az intézménybe.

– Sokszor az óvónő telefonált délelőtt a szülőknek, hogy megy fel a kicsinek a láza, és jöjjenek érte – mondta Baloghné Bubenkó Éva, az óvoda vezetője. – A járvány makacssága abból látszik, hogy az orvosok nyolc-tíz napnál hamarabb nem is engedik vissza a gyerekeket a közösségbe.

Az ÁNTSZ honlapján közölte, hogy két kórházban már látogatási tilalom van. Nem lehet bemenni a betegekhez a balassagyarmati és a mátraházi kórház több részlegén.

A miskolci rendelőkben a betegforgalom nem tükrözi a járvány jelenlétét. Kázár Ágneshejőcsabai háziorvos szerint azonban ez csak annak köszönhető, hogy akik nem influenzától szenvednek, azok nem is jönnek a rendelő közelébe, nehogy elkapják.

– A fiatalabb korosztály érkezik általában felső légúti tünetekkel: arcüreg-, garat- és gégegyulladással – mondta. – De sajnos nagyon sokan azért nem mennek orvoshoz, hogy tudjanak tovább dolgozni, ne kelljen táppénzre menni. Inkább a patikában mindenféle szerekkel próbálják enyhíteni a tüneteket. Emiatt nem gyógyulnak meg, és bakteriális felülfertőződés, illetve a vírusbetegségek szövődményei jelentkezhetnek.

Kázár Ágnes szerint ennek következtében sokan betegednek meg hörgő- vagy tűdőgyulladásban. Kifeküdve már négy nap után javulhatna az állapotuk.

Az oltást még mindig be lehet adatni. Arra azonban számítani kell, hogy két hét szükséges utána, hogy az immunizáció teljes legyen.

minap.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére