Jelenlegi hely

Böjte Csaba üzenete 2015 Karácsonyán

Böjte Csaba ferences rendi szerzetes a Miskolci Ökumenikus Egyetemi Lelkészség meghívására 2015. 11. 27-én előadást tartott az Advent lelkiségéről, az ember legfőbb erényéről, s a szeretet vallásáról. Valamint felhívta a figyelmet a világ számos területén élő hátrányos helyzetű gyermekek égető problémájára.

Böjte Csaba Karácsony közeledtével arra biztat bennünket, hogy az életünkben felmerülő nehézségek, gondok, problémák ellenére ne térjünk le a szeretet, a hit, a bizalom útjáról. Hogy jónak lenni jó, jót tenni jó. Arra ösztönöz, hogy higgyünk a szeretet végső győzelmében, hiszen ez viszi a világot előre, s az, hogy vágyunk a jóra, a szépre.


 
- Miért vagyok én optimista? Azért, mert jó dolog jót tenni! Olyan rossz dolog rossznak lenni. Rosszul érezzük magunkat, ha rosszat teszünk. Az ember arra teremtődött, hogy Jó legyen! – mondta.
- Arra biztatnálak, hogy merjünk bátran jók lenni! Merjünk a szeretet útjára lépni, merjünk virágot adni a másiknak, merjünk kedvesen szólni, merjünk bocsánatot kérni! Hihetetlen erő van abban, mikor az ember felszabadul a szeretetben! A bűn az megkötöz, lehúz, összetör, bemocskol, sötétségbe zár. A jó cselekedetek, a szeretet tettei felemelnek! Olyan jó dolog befogadni egy árva gyereket! Higgyünk ebben a világban, higgyünk egymásban! Higgyünk abban, hogy a jó szó meghozza a maga gyümölcsét. Higgyünk a befogadásban! – folytatta.
Böjte Csaba az elmúlt 25 évben több mint 5 ezer hátrányos helyzetű gyereket fogadott be az utcáról, s tapasztalata szerint egyikről sem tudja azt mondani, hogy nem érte meg. Számára gazdagságot jelent befogadni, hiszen elmondása szerint sokkal szegényebbnek érezné magát hitében, emberségében, anyagilag, minden szempontból gyerekek nélkül, mint gyerekekkel.
Üzenete a Kárpát-medencei magyaroknak, és a borsodi családoknak lelki problémákra nem más, mint a gyerekáldás. Elmondása szerint a gyerek olyan, mint az orvosság, az orvosságot is használat előtt „fel kell rázni”, a gyermeket is.
- Meg kell fogni a gyermek derekát – lehetőleg ebéd előtt – és feldobjuk-kifogjuk, eldobjuk-kifogjuk, háromszor, négyszer. A gyerek elkezd kacagni, átöleli a nyakunkat, ad egy puszit, 10 évvel továbbélünk! S naponta ezt háromszor megcsináljuk. Még senki nem jött vissza, hogy ez a recept nem alkalmas – fogalmazott.
Böjte Csaba elmondta, hogy szeptember elején Rómában tartott konferencián szembesült azzal, hogy mi itt Európában jobban élünk, mint a világ 95%-a, azaz 100 emberből 95 rosszabban él, silányabb vacsorát eszik, silányabb körülmények között éli mindennapjait. Még megdöbbentőbb volt számára a tény, hogy több mint 150 millió utcagyerek van. Arra biztat bennünket, hogy merjünk tenni ez ellen, lehetőségeinkhez mérten, akár a közvetlen környezetünkből indulva. 
Miskolcimami - Murányi Tímea
 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére