Jelenlegi hely

Böjte Csaba üzenete 2015 Karácsonyán

Böjte Csaba ferences rendi szerzetes a Miskolci Ökumenikus Egyetemi Lelkészség meghívására 2015. 11. 27-én előadást tartott az Advent lelkiségéről, az ember legfőbb erényéről, s a szeretet vallásáról. Valamint felhívta a figyelmet a világ számos területén élő hátrányos helyzetű gyermekek égető problémájára.

Böjte Csaba Karácsony közeledtével arra biztat bennünket, hogy az életünkben felmerülő nehézségek, gondok, problémák ellenére ne térjünk le a szeretet, a hit, a bizalom útjáról. Hogy jónak lenni jó, jót tenni jó. Arra ösztönöz, hogy higgyünk a szeretet végső győzelmében, hiszen ez viszi a világot előre, s az, hogy vágyunk a jóra, a szépre.


 
- Miért vagyok én optimista? Azért, mert jó dolog jót tenni! Olyan rossz dolog rossznak lenni. Rosszul érezzük magunkat, ha rosszat teszünk. Az ember arra teremtődött, hogy Jó legyen! – mondta.
- Arra biztatnálak, hogy merjünk bátran jók lenni! Merjünk a szeretet útjára lépni, merjünk virágot adni a másiknak, merjünk kedvesen szólni, merjünk bocsánatot kérni! Hihetetlen erő van abban, mikor az ember felszabadul a szeretetben! A bűn az megkötöz, lehúz, összetör, bemocskol, sötétségbe zár. A jó cselekedetek, a szeretet tettei felemelnek! Olyan jó dolog befogadni egy árva gyereket! Higgyünk ebben a világban, higgyünk egymásban! Higgyünk abban, hogy a jó szó meghozza a maga gyümölcsét. Higgyünk a befogadásban! – folytatta.
Böjte Csaba az elmúlt 25 évben több mint 5 ezer hátrányos helyzetű gyereket fogadott be az utcáról, s tapasztalata szerint egyikről sem tudja azt mondani, hogy nem érte meg. Számára gazdagságot jelent befogadni, hiszen elmondása szerint sokkal szegényebbnek érezné magát hitében, emberségében, anyagilag, minden szempontból gyerekek nélkül, mint gyerekekkel.
Üzenete a Kárpát-medencei magyaroknak, és a borsodi családoknak lelki problémákra nem más, mint a gyerekáldás. Elmondása szerint a gyerek olyan, mint az orvosság, az orvosságot is használat előtt „fel kell rázni”, a gyermeket is.
- Meg kell fogni a gyermek derekát – lehetőleg ebéd előtt – és feldobjuk-kifogjuk, eldobjuk-kifogjuk, háromszor, négyszer. A gyerek elkezd kacagni, átöleli a nyakunkat, ad egy puszit, 10 évvel továbbélünk! S naponta ezt háromszor megcsináljuk. Még senki nem jött vissza, hogy ez a recept nem alkalmas – fogalmazott.
Böjte Csaba elmondta, hogy szeptember elején Rómában tartott konferencián szembesült azzal, hogy mi itt Európában jobban élünk, mint a világ 95%-a, azaz 100 emberből 95 rosszabban él, silányabb vacsorát eszik, silányabb körülmények között éli mindennapjait. Még megdöbbentőbb volt számára a tény, hogy több mint 150 millió utcagyerek van. Arra biztat bennünket, hogy merjünk tenni ez ellen, lehetőségeinkhez mérten, akár a közvetlen környezetünkből indulva. 
Miskolcimami - Murányi Tímea
 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére