Jelenlegi hely

Több napja hever a kilátó lábánál a „világ legnagyobb dobja"

A használaton kívüli óriás tükörantennát néhány napja szerelték le Miskolc emblematikus tornyából. Volt, aki egy hatalmas ritmushangszernek nézte az óriás tányért és meg is szólaltatta azt.

 

Nincs már szükség az óriás antennára, így több mint két mázsa súlyfeleslegtől szabadulhatott meg az Avasi kilátó. Mint megtudtuk, a szóban forgó antenna a régi Miskolc-Tokaj OTH (Országos Transzport Hálózat) gerinc összeköttetés 4 méteres mikrohullámú antennája. Bontására azért került sor, mert az üzemeltető Antenna Hugária Zrt. már jó ideje optikai kábellel oldja meg a jelátvitelt, ami sokkal stabilabb, így helyet és terhet szabadíthattak fel a tornyon.

 

 

kilato_antenna.jpg

fotó: Facebook

Egy ilyen 4 méteres antennának kb. 200-250 kg súlya van – mondta el érdeklődésünkre Tóth András, az Antenna Hungária Zrt. kommunikációs igazgatója, aki azt is elárulta, hogy általában 3-5 évente végeznek karbantartást a magasban feszülő antennáikon, javításukra azonban passzív eszközök lévén ritkán kerül sor. Az antennákra a villámcsapás jelenti a legnagyobb veszélyt, de a beázás és fagyás is meghibásodás okozhat a fűthető tükröknél.

15658953_1467854399899059_1326435527_o.jpg

A 70 méter magas TV-torony csúcsán díszelgő antennaerdő biztosítja a mobil kommunikációt és a rádióműsorszórást a térségben.

minap.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Egyre többen keresnek kapaszkodót a hétköznapi stressz, a bizonytalanság, a szülői kihívások vagy akár a belső feszültségek feldolgozásához – legyen az egy jó könyv, egy segítő társasjáték, ilyenkor jól jön egy megbízható forrás, ahol valódi szakértelemmel válogatták össze az ajánlatokat. Mostantól ilyen hely a Mindwell Pszichológiai Webshop is.
Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Ugrás az oldal tetejére