Jelenlegi hely

Tevecsikók és szarvasborjak születtek Miskolcon

Tevecsikók és David-szarvasborjak születtek Miskolcon az elmúlt hetekben – mondta a Miskolci Állatkert és Kultúrpark gyűjteményi vezetője csütörtökön az MTI-nek

Bővebben: megnyitás után

 

 

    Veress Tamás kifejtette: az első tevecsikó március 31-én született, féltestvére két héttel később jött világra. Mindkét tevekanca, Kobi és Lívia is tapasztalt anyának számít, és gondosan nevelik a 13 hetes vemhesség után világra jött utódaikat. Mindkét kisteve apja Kalifa, az ő világos, csaknem fehér színét örökölték a kicsik.

 

Forrás: Miskolci Állatkert és Kultúrpark/Veress Tamás

A gyűjteményi vezető elmondta, hogy a tevecsikók világrajövetelekor a púpjuk még csak apró kis bőrredőnek tűnt a hátukon, amely folyamatosan telik meg zsírral. A tevék ugyanis a tévhittel ellentétben nem vizet tárolnak púpjaikban, hanem zsírt, amelynek a lebontási folyamata során keletkező energiát és vizet használják fel az ínséges időkben.

 

Veress Tamás kitért arra is, hogy a David-szarvasok borjainak születése minden évben különös öröm, mivel a milunak is nevezett szarvasok a vadászat miatt mintegy 100 évvel ezelőtt eredeti, kínai élőhelyükön kihaltak, csak az állatkerteknek köszönhetik, hogy máig fennmaradtak. Olyannyira, hogy az elmúlt évtizedekben megkezdődött a visszatelepítésük Kínában is – fűzte hozzá.

A szakember rámutatott: Magyarország állatkertjei közül a csak Miskolcon látható állatfajból az elmúlt években eredményesen szaporodó csapatot sikerült kialakítani: az egy hónappal ezelőtt világra jött két borjúval együtt már 10 egyedből áll a David-szarvascsorda.

MTI.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Ugrás az oldal tetejére