Az alkalmazással egységes keretrendszerbe tudjuk foglalni azokat az irányvonalakat, erőfeszítéseket, amelyek elősegíthetik az egészséget.
Az egészségterv elkészítését kérdőíves állapotfelmérés előzi meg, a regisztrált felhasználó annál átfogóbb képet kaphat, minél több kérdésre válaszol.
Az egészségtervezőt itt érheted el : https://egterv.aeek.hu/
Tűzzünk ki egészségcélokat!
A kiértékelés után derül ki, hogy milyen egészség kockázatokkal kell számolnunk, valamint az is, hogy bizonyos változtatások után mennyire csökkenhet az a bizonyos kockázat. Ez alapján rangsorolni tudjuk, melyik kockázattal szeretnénk foglalkozni, melyek igazán fontosak. Ezek nyomán tudunk egészségcélokat kitűzni magunk elé.
Úgy tartjuk, hogy egyszerre három egészségcélt tudunk magunk elé tűzni, ennyi fér bele egy napba, és e mentén tudunk egy cselekvési tervet elkészíteni, akár saját magunk, akár a családunk számára.
Az egyéni egészségtervező portál néhány hónapja indult el, már több mint húszezren töltötték ki, és a kitöltők egy jelentős része már egészségcélokat is megfogalmazott.
A család egészségének felelőse a nő, az anya, a feleség…
Céljaink szerint az egészséggel kapcsolatos tudatosságot kívánjuk erősíteni, és továbbra is a nőket célozzuk meg elsősorban, hiszen úgy látjuk, a család egészségének kulcsa a nők kezében van. Sokkal tudatosabbak, hamarabb megosztják egészségi állapotukkal kapcsolatos félelmeiket, mernek kérdezni, és hamarabb kérnek segítséget is.
A családban az egészség motorja tehát a nő és számára nyújthat igazán nagy segítséget, amikor nemcsak a saját, de gyermekének vagy párjának is kijelöli az egészségcélokat és ehhez elkészíti az egyénre szabott egészségtervet is.
Az alkalmazás egyébként remek eszköz a nők kezében, amikor párjukkal szemben kell (annak érdekében) érvelni, és alátámasztani érveiket, hogy miért fontos párjának egyik vagy másik területen változtatni.
Nem felejthetjük el, hogy a leggyakoribb hazai egészségügyi probléma a stressz, az alvásproblémák, a mozgás hiánya valamint a rossz táplálkozás. Az egészségterve egészen biztosan érinti ezt a négy területet.
Emellett az alkalmazás tippeket is ad, milyen módon tehetünk az egészségünkért. Mit és hogyan mozogjunk, hogyan táplálkozzunk, mit változtassunk ahhoz, hogy bizonyos egészségkockázatok csökkenjenek vagy végleg megszűnjenek.
Az alábbi videóban Dr. Lantos Zoltán a projekt szakmai igazgatója beszél az egészségtervező alkalmazásról :
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyében a Kazincbarcikai Közösségszervezési Iroda (KEI) egészségtanácsadó munkatársai segítenek a TÁMOP-6.2.5 -B “Szervezeti hatékonyság fejlesztése az egészségügyi ellátórendszerben – Területi együttműködések kialakítása” projekt keretén belül az egyéni egészségtervek elkészítésében a lakosságnak. Amennyiben igényli segítségüket a fent bemutatott program kitöltéséhez, vagy szeretne ingyenes egyéni egészség-tanácsadáson részt venni, a kazincbarcikakei@aeek.hu e-mail címen keresztül felveheti az Iroda munkatársaival a kapcsolatot.