Jelenlegi hely

Rekordot döntött a felvettek száma a Miskolci Egyetemen

Tovább emelte és megerősítette népszerűségét a Miskolci Egyetem (ME) a fiatalok körében.

Bővebben: megnyitás után

 

 többéves rekordot döntött a felvettek száma - értékelt a július 26-án közzétett ponthatárokat követően Óváriné Balajti Zsuzsanna tanulmányi rektorhelyettes szerdán sajtótájékoztatón.

egyetem_okumenikus_150519ml_02.jpg

A konkrét adatokról szólva a rektorhelyettes elmondta: a Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest nyolc százalékkal emelkedett, ezzel a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnybe tartoznak.

Az ME karaira 2016-ban összességében 5229-en jelentkeztek, közülük ezidáig 2210-en nyertek felvételt, ez az aspirálók 42 százaléka, a "gólyák" közül 1719-en állami ösztöndíjjal kezdhetik meg tanulmányaikat - közölte.

A rektorhelyettes megjegyezte: a Miskolci Egyetemre felvett hallgatói létszám az utóbbi három évet tekintve az idén a legmagasabb az adott demográfiai folyamatok mellett úgy, hogy a felsőoktatási intézmények alapszakjaira való bejutáshoz szükséges minimális ponthatár 2015-ben országos szinten 260-ról 280 pontra emelkedett.

Kifejtette azt is: a felsőoktatási intézmények között egyre fokozódó versenyben a Miskolci Egyetem folyamatosan erősíti pozícióját a népszerű fővárosi egyetemek és a több intézményből integrált nagyvárosi egyetemek között, és mindez a campus magas, "gyakorlatorientált képzési színvonalának, az egyedülállóan jó diákéletének, a felelős régiós és országos társadalmi szerepvállalásának" köszönhető.

Óváriné Balajti Zsuzsanna felhívta a figyelmet arra is, hogy idén a pótfelvételire augusztus 7-ig lehet jelentkezni, elektronikus úton.

MTI

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.
Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

A böjt fogalma sokakban éles megvonást, szigorú szabályokat és külső elvárásokat idéz fel. Régi idők öröksége, amikor a test „fegyelmezése” még erénynek számított. A női test azonban sosem ebben a logikában működött. A női test nem sík, nem egyenletes, nem egyféleképpen reagáló rendszer. Hullámzó, áramló, ciklikus. Változik, finomodik, jelez, kér. Éppen ezért a böjt — ha valóban jót akarunk vele — nem válhat uniformizált szabályrendszerré. Csak akkor működik, ha figyelembe veszi a ciklusunkat, mert a női test más-más szakaszokban mást kíván, másképp terhelhető, másképp reagál a megvonásokra.
Ugrás az oldal tetejére