Jelenlegi hely

Nemzetközi Jóga nap

2018. június 24-én (vasárnap) az Indiai Nagykövetség idén 4. alkalommal szervezi meg a Nemzetközi Jóga napot és 3. alkalommal a Gangesz-Duna: Indiai Kulturális Fesztivált Magyarország-szerte, többek között Miskolcon is, melynek helyszíne a Szent István tér lesz.

Június 21-én világszerte a Nemzetközi Jóga Napot ünnepeljük. Az elmúlt három év sikereit követően a Magyarországi Indiai Nagykövetség együtt működésben a helyi prominens jóga iskolákkal különböző programok megrendezésével szeretné felhívni a figyelmet az egészség tudatos életmódra azon emberek körében, akik követik India tradícióit, mind a művészetek, mind az ősi gyógymódok terén.

Idén megrendezzük a 3. Gangesz-Duna: Indiai Kulturális Fesztivált és a 4. Nemzetközi Jóga Napot 21 magyar városban, Alsóörs, Balatonfüred, Békéscsaba, Budapest, Debrecen, Eger, Esztergom, Győr, Kecskemét, Miskolc, Nagykanizsa, Nagykőrös, Nyíregyháza, Pécs, Sárvár, Somogyvámos (Krisna Valley), Sopron, Szeged, Szentendre, Veszprém és Zalakaros.

Az idei ünnep sorozat alkalmával, helyi jóga iskolák fogják bemutatni az ősi jóga gyakorlatot, amit Common Yoga Protocol-nak hívnak. A programot a helyi jóga iskolák Ankita Sood jóga szakértővel közösen dolgozták ki, aki az Indiai Nagykövetség, Budapestre delegált Jóga szakértője.

Az Indiai Kulturális Kapcsolatok Tanácsa (ICCR) két társulatot küld az idei fesztiválra; 10 tagú Namame Gange Bharatnatyam társulat és (ii) 10 tagú Manipuri néptánc csoport.

Namame Gange Bharatnatyam társulat előad egy drámai tánc koreográfiát India legszentebb folyójáról, a Gangeszről, amit már ősi idők óta szentként tisztelnek és kulturális szempontból is meghatározó egész India számára. Az előadás témája India és Magyarország kulturális integrációja a két szimbolikus folyó, a szent Gangesz és a történelmi Duna segítségével.

Manipuri népi tánccsoport előadása a Pung Cholom, ami egy nagy művészi ritkaság és kifejezetten színpadi előadásra koreografált. Ez az első alkalom, hogy Észak-Kelet Indiából néptánc csoport lép fel Magyarországon.

A Nagykövetség a Magyar Kormánnyal és a Helyi Polgármesteri Hivatalokkal dolgozik teljes együtt működésben mind a 21 városban az idei fesztivál szervezésén.

Ennek a szellemében június 23-24-én a Nagykövetség rendezésében zenei és tánc programok, nyilvános jóga órák lesznek a korábban említett városokban ország szerte. Bollywood film vetítéseket is szervezünk. Indiai művészetekben magas szinten jártas magyar művészek is szerepelnek program sorozatunkban.

További információért és részletes programért kérjük keresse fel a rendezvény Facebook oldalát: https://www.facebook.com/IDYGangesDanubeCFOI

A programterv a következő:

18:00     Megnyitó
18:10 - 19:00 Egységes jóga protokoll
19:00 - 19:45 Klasszikus Indiai táncbemutató - Bharatnayam
19:45 - 20:00 Jóga bemutató - Etka Jóga Erőgyűjtő Módszer Egyesület
20:00 - 20:15 Jóga bemutató - Pallay-Csontos Kata
20:15 - 20:30 Jóga bemutató - Dr. Pápai Gyula (Pallay-Csontos Kata)
20:30 - 21:15 Klasszikus Indiai táncbemutató - Manipuri Folk Dance – Pungcholum

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?
Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Egy kisgyermekes anya napja egy akciófilmbe illő kihívások sorozata: reggeltől estig pelenkacsaták, katasztrófaelhárító műveletek, békítő bírák testületi ülései és mentőexpedíciók sokasága a játszótéren. Sok sírással, bizonytalansággal, puszival és öleléssel.
Ugrás az oldal tetejére