Jelenlegi hely

Miskolc értékei: a Miskolci Állatkert és Kultúrpark

 

Írásos feljegyzések szerint már 1355-ben királyi vadaskert működött a Csanyik-völgyben. A Miskolci Állatkert és Kultúrpark - eredetileg Miskolc Városi Vadaspark néven - lakossági összefogás eredményeként 1983. augusztus 20-án nyílt meg. Az erdő, ahol a létesítmény található, közvetlenül kapcsolódik a Bükki Nemzeti Parkhoz, így ízelítőt adhat a Bükk hegység gazdag növényvilágából is.

 

Az állatkert közel 130 állatfaj mintegy 700 egyedét mutatja be. A látogatók megismerkedhetnek a hazai erdők állatvilágával, távoli földrészek egzotikus állataival, és a ma már érdekességnek számító őshonos háziállatainkkal is. Az állatkert feladatának tekinti azt, hogy az állatok bemutatása mellett felhívja a figyelmet a minket körülölelő természet apró csodáira is. Ebből a célból került kialakításra a közvetlen környezetünk természeti értékeit bemutató tanösvény.

 

A miskolci állatkertnek alapítása óta célja, hogy a Kárpát-medence élővilágát minél szélesebb körben mutassa be a látogatóknak. Hazai erdeink állandó és kóborló lakói közül találkozhatunk itt egyebek mellett barnamedvékkel, farkassal, hiúzzal, vadmacskával és vaddisznóval, szarvasokkal és ragadozó madarakkal. A föld élővilágát földrészek szerinti elrendezésben mutatják be. Ázsia élővilágát tigris és perzsa leopárd, tevék, kulánok és rhesus-majmok képviselik. Az afrikai állatok közül szurikátákkal, huszármajmokkal és gerezákkal találkozhatunk. Észak-Amerika faunáját a mosómedvék, a kúszósülök, míg Dél-Amerikáét több karmosmajom-faj, tatuk és pekarik reprezentálják. Ausztrália élővilágát a kenguruk, emuk és kacagójancsik testesítik meg, valamint az északi-sarkvidék jellegzetes állatai is képviseltetik magukat, mint a hóbaglyok és a rénszarvasok.

 

Az állatkert részt vesz nemzetközi fajmegőrző programokban is, amelyek révén a természetes élőhelyükről kipusztult állatok az állatkertekben fennmaradhattak. Magyarországon csak itt látható a David-szarvas, amely már csak az állatkerteknek köszönheti, hogy nem tűnt el örökre.

Az országban egyedülálló kezdeményezés a szoborpark, mely emléket állít a kipusztított állatoknak.  A Miskolci Állatkert erdei környezete önmagában is kiváló terep barátkozni a természettel, de állatbemutatóval és -simogatóval, látványetetésekkel és lovagoltatással még tartalmasabb kikapcsolódást kínál az ide látogatóknak.

minap.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére