Az állategészségügyi telepre is több tucat kóbor állatot szállítottak be az utóbbi két hétben. Közben egyre többen adnák le kutyájukat az év elejétől hatályos jogszabály miatt. A láncon tartás szabályozását a NÉBIH szerint sokan félreértik.
Az elmúlt két hétben 51 négylábú került a Miskolci Állategészségügyi Telepre. Legtöbbjüket azért hozták ide, mert a továbbiakban nem tudnak megfelelő helyet biztosítani számukra.
Év eleje óta, többen is arról érdeklődtek a telepen, hogyan adhatnák le kutyájukat, mivel lánc nélkül gondot okoz a tartásuk. A telepen azonban nincs elegendő hely számukra.
"Nem fogjuk tudni megoldani, mert számunkra is az elsődleges feladat és cél az utcán lévő kóbor állatoknak a begyűjtése és elhelyezése. Közöljük is a lakossággal, várólistára tesszük az ilyen lehetőségeket, kérelmeket és amennyiben van üresedés, akkor tudunk befogadni újabb állatokat." - mondja Dobák Bertalanné, a Miskolci Állategészségügyi Telep vezetője.
Sokan félreértik az új szabályozást. Ugyanis ha a kutyát csak nappal kötik meg, de éjszakára elengedik, az továbbra sem jelent problémát.
Az állatvédelmi hatóság elsősorban bejelentéseket vizsgál, de a gazdikat az önkormányzati rendészet is figyeli, és beavatkozik, ha tartós kikötést észlel.
"Amennyiben erre utaló jelek vannak, jegyző felé átirattal élünk, aki felszólíthatja a tulajdonost, vagy pedig rögtön szankcionálhatja. Itt a minimális bírság 15 ezer forinttól felfelé kezdődik. - mondja Kovács László Csaba, a Miskolci Önkormányzati Rendészet vezetője.
A változás célja nem az, hogy minden kutya azonnal lekerüljön a láncról, hiszen vannak, amelyek szabadon veszélyt jelentenének másokra, sokkal inkább az, hogy mostantól egyetlen eb se legyen tartósan láncra verve.
Miskolc TV