Jelenlegi hely

Szégyen, nem szégyen, nálunk a farsang fapados lesz

Kezdő szülőként ez lesz az első és egyben utolsó bölcsis farsangunk, mivel kislányunk a legidősebbek csoportjába tartozik, jövőre már az oviban ünnepli a farsangot.

Szégyen, nem szégyen, nálunk a farsang fapados lesz.

Az első bölcsis farsang jó mókának ígérkezik, ahogy a családi napok alkalmával szokás, lesz egy kis eszem-iszom, tánc, kézműveskedés és jelmezes felvonulás, azoknak a gyerekeknek, akik beöltöznek. A jelmezviselés természetesen nem kötelező. Azt javasolták a bölcsődében, hogy beszéljük meg itthon, hogy be akar-e öltözni a lányunk, vagy sem.

Mivel nem nézünk tévét és inkább még mondókázunk és éneklünk a gyereknek, mintsem meséket mondunk, nem igazán tudtam elmagyarázni neki a jelmez lényegét és viselésének értelmét egy-egy népszerű szuperhősön vagy mesefigurán keresztül.

Nem ismeri sem Elzát a Jégvarázsból, sem Skyet a Mancs őrjáratból, a Piroska és a farkas duóból meg csak a Farkas érdekli, jelentős akadályokat gördítve ezzel a saját kezű jelmezkészítésnek. A királylánynak meg tündérkének még nem látja az értelmét, hiszen az természetes, hogy ő királylány és kistündér is egyben, ha fejére teszi a párnát, arra is azt mondja, hogy korona. Utolsó esélyesként még szóba jöhet Minnie Mouse, mert őt ismeri és szereti is, bár nem hiszem, hogy a Minnie Mouseként boldogabb lenne, mint saját magaként.

Arra kérdésemre, hogy be akar-e öltözni, kétszer igennel és kétszer nemmel válaszolt. Majd arra, hogy mi szeretne lenni, először „bőregérrel” felelt, köszönhetően a napokban lezajlott alapos denevértanulmányozásnak, majd azt mondta, hogy a Mikulásnak bújna szívesen a bőrébe, jelen esetben a ruhájába.

Annak érdekében, hogy okosabb legyek a témában, először megkérdeztem a nevelőket, hogy mennyien szoktak beöltözni, de sajnos most kapták meg először a legnagyobb csoportot, eddig csak a kisebb és értelemszerűen „nem beöltöző” picurkákat babusgatták. Másodszor a szülőktől próbáltam infót szerezni a délutáni négyórás hazahozatal idején egy „anyaaaa, a csizma nem jól van a lábamon” sikítás és „a sapkát nem akarom felvenni” csapkodás között. A velem gyerekeiket együtt öltöztető két apuka kapásból kilőve, a jelmezkölcsönzőbe nyilván náluk is anya megy, egy anyuka szintén nem tudta még, a másik pedig már tudta, hogy aznap a nagyobbik gyerek iskolás farsangjára lesznek hivatalosak.

Két napi rágódás és teljes tanácstalanság után úgy döntöttem, hogy valamelyest megpróbálok felkészülni, mert ha valaki beállít egy ilyen

vagy egy ilyen jelmezben és a kislányom vágyakozva nézi majd rajtuk a csillogós ruhát, akkor vakarhatom a fejemet.

Variációim a fapados farsangra

  1. Visszük az újonnan kapott orvosi szettet + fehér pólót és egy steril itthoni arcmaszkot, amit apa szokott viselni influenza idején és a gyereknek rettenetesen tetszik. Így, ha akar, hirtelen doktor nénivé avanzsálhat.
  2. 6 db piros színű lufi, amit ott felfújhatunk + cérna. Rákötjük a gyerekre és kész is a málna jelmez, mert a málna a kedvenc gyümölcse.
  3. Minnie Mouse-hajpánt és pulóver + fekete leggings, mert első jelmeznek ez is megfelel.

Bárhogy is lesz, mindenesetre viszem a fényképezőt, és minimum 500 fotót fogok csinálni róla.

Tetszett a cikk? Oszd meg, hogy mások is olvashassák!

szági - Szegedimami

Képek forrása: eMag, saját kép

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére