Jelenlegi hely

Lépj ki a komfortzónádból! - Vitalitástippek Csillától

Te mit szoktál tenni azért, hogy kikapcsolj a napi mókuskerékből, megszabadulj a rád telepedő stressztől, feltöltődj, jobb kedvre derülj, kiegyensúlyozottabbá válj?

Számomra a mozgás az abszolút befutó!

Te is tudod, hogy jó lenne rendszeresen mozogni? Netán számtalanszor belekezdtél, fogadkoztál, hogy mostantól több időt szentelsz a sportra?

Mert tudod, érzed, hogy hiányzik, hogy KELL!

Jó lenne néhány kilót leadni, vagy ha nem fájna itt-ott, esetleg noszogat a párod, hogy légy aktívabb, csinosabb, fittebb?

Mégsem megy? Valahogy mindig abbamarad? A kell már csak KELLENE.

Én sem sportoltam sokáig. Emlékszem: kamaszkoromban hogy unszoltak a szüleim, hogy álljak neki mozogni valamit... Bármit! De nem találtam olyan sportot, ami érdekelt volna… külső nyomásra nem ment!

Aztán a lovaglás lett az első szerelem, ami a mozgás új dimenzióját nyitotta meg számomra. És azóta belső késztetésből mozgok, mert ÖRÖMÖM lelem benne!

Mára a lovaglás helyét átvette a pilates és a jóga, amiket szintén imádok. Hét éven keresztül tartottam pilates-órákat is, ahol szintén az volt a célom, hogy a mozgás örömét adjam át másoknak is!

A mai videónak három fontos üzenete van:

1. Találd meg az örömöt nyújtó mozgásformát! Vagyis az örömöd a mozgásban!
2. Belső késztetésből mozogj! Ne másnak akarj megfelelni!
3. Érezd át és tudatosítsd magadban a mozgás jótékony hatását gondolati, érzelmi és testi szinten is.

Ha Te is azok közé tartozol, aki azt kérdezi: „Minek menjek gyalog, ha van lift is?”- a válaszokat megtalálod a videóban. 

Következő héten újabb vitalitástippel jövök, és még mindig életmódpraktikával. Figyeld a hírlevelet!

Jövő héten találkozunk:

Csilla


Jakab Csilla coach és meseterapeuta vagyok.

A Pantarhei-coaching megalapítójaként hiszek abban, hogy az egyedüli biztos pont az életben zajló szüntelen változásban csak önmaga lehet az ember. Az a belső erő, érték, esszencia, mely sokszor magunk számára is rejtve marad, vagy feledésbe merül… Tenni kell érte, hogy feltárjuk, megismerjük, összhangba kerüljünk belső értékeinkkel és kibontakoztassuk a világban. Hiszek az erőltetés nélküli, örömteli változás, fejlődés megélésében, s ebben támogatom a hozzám fordulókat is. Kedvenc témáim a nőiesség megélése; termékenység, mint anyává válás, és mint kibontakozás; a párkapcsolati fejlődés; értékalapú gyermeknevelés; tudatos életszervezés; életcél-küldetés megtalálása; betegségek üzenete; önfejlesztés; önismeret.

Bátran elküldheted nekem a kérdéseid, tapasztalataid. Kíváncsian várom, hogy szuperálnak nálad a vitalitástippek, illetve örülök, ha megírod nekem a saját bevált praktikáid!
Tegyünk együtt önmagunkért és jövőnkért!
Tarts velem közösségi oldalamon is! 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére