Jelenlegi hely

Boldogsághajó

Beküldő lakhelye: Veszprém megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját gyermekrajz

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Azon túl, hogy szeretjük egymást, jókat játszunk... hogy olyan visszajelzéseket kapok tőlük, amikre én még nem voltam képes, sok felnőtt sem képes. Kifejezik az érzéseiket, így sokkal könnyebben oldjuk meg a problémákat, így az együtt töltött idő nagy része nem küzdelemmel telik, hanem élvezzük egymás társaságát.
A legutóbbi példám:
Az iskolát kezdő gyermekünk szombaton reggel kötekedős, kicsit hisztis volt. Elvittük a tesót balettra, és mivel reggel nem sikerült úgy indítanunk a napot, ahogy szerettem volna, ezért jobbnak láttam, ha velünk jön. És bár nem volt túl kellemes egy öltözőben eltölteni egy órát, volt időnk beszélgetni. Ott elmondta, hogy kicsit fáradt az iskolai hét után, és bár nagyon szeretett volna túrázni menni, talán jobb pihengetni anya ölében, beszélgetni. Átbeszéltünk néhány dolgot. Azt hiszem, a kommunikáció képessége hatalmas adomány, amit a gyermekeink egyre jobban művelnek.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

Legnehezebb... Talán, hogy csak két kezem és egy életem van. Az ellenállás, amikor meg kéne oldani a problémát nagyon jól (legalábbis számomra elfogadhatóan) megy, ha csak egy gyerek van. Az esetek többségében még kettővel is meg lehet találni a hangsúlyt. De amikor a háromból akár csak eggyel, vagy rosszabb esetben kettővel van feszültség, probléma, vagy köztük van nézeteltérés, akkor fel van adva a lecke. Vigasztalni is csak egyet lehet általában, mert mindenki 100%-ot szeretne belőlem.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Én évek óta szeretném élesben is kipróbálni a technikákat, csak a távolság miatt nehéz megoldani. Úgy érzem, elméletben nagyon jól mennek a dolgok, de a gyakorlat mást hoz. Olvastam, hogy a tréningeken szituációs gyakorlatok vannak, amit külső hatás nélkül itthon nem végeztünk el (illetve csak egy részét) és elsősorban én ezeket szeretném kipróbálni.
Pályázni pedig azért szeretnék, hogy a közelünkben legyen tanfolyam, hogy minél többen megismerhessék a módszert. Örülök, hogy ma már egyre több helyen találkozom az EQ fogalmával, látom, hogy vannak, akik értik, hogy miről beszélek.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére